Перше пленарне засідання двадцять четвертої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

17 вересня відбулося перше пленарне засідання двадцять четвертої сесії обласної ради. Вів засідання виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, народні депутати України Сергій Гордієнко, Юрій Бублик, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією відбулося нагородження. Виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук нагородили лауреатів обласної премії імені І.П.Котляревського 2014 року. За високий патріотизм, громадянську свідомість та активну благодійницьку допомогу по матеріально-технічному забезпеченню українських військових, які беруть участь у бойових діях на Сході України, Почесною грамотою обласної ради нагороджений засновник мережі магазинів «Астера» в місті Полтава Леонід Гонтар; Грамотою обласної ради - директор приватного виробничо-господарського підприємства «Автотранс» м. Полтава Сергій Михайлик. Почесною грамотою обласної ради відзначені творчі здобутки головного художника Полтавського академічного обласного театру ляльок Віктора Козуба. На клопотання Полтавської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України, за вагомий внесок у забезпечення якісними медичними послугами інвалідів війни та чуйне ставлення до людей похилого віку Подяка обласної ради оголошена трудовому колективу Полтавського обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни (начальник – Сергій Голубєв).

Володимир Марченко поінформував сесію про входження депутатів обласної ради Олександра Коваленка та Діонісія Капліна до складу депутатської групи «Європейський вибір» в обласній раді; вихід депутата Ігоря Сірика із фракції Комуністичної партії України в обласній раді; вихід депутата Льва Жиденка із фракції "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" та входження до депутатської групи «Європейський вибір».

Хвилиною мовчання депутати та запрошені вшанували пам’ять 28 земляків, які загинули при виконанні військового та громадянського обов’язку під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього 12 додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

У контексті питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області сесія прийняла рішення про укладення та переукладення трудових контрактів із керівниками закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення. На пропозицію громадськості, сесія доручила управлінню майном обласної ради привести тексти контрактів із керівниками у відповідність до затвердженого обласною радою Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів та Типової форми контракту.

Потому було затверджено розпорядження голови обласної ради.

Депутати підтримали внесення змін: до регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік, внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ Володимир Марченко наголосив, що в зв’язку з тим, що ряд важливих для життєдіяльності області питань не набрали потрібної кількості голосів було прийнято рішення продовжити роботу сесії через тиждень. За цей час сесійні питання будуть розглянуті у комісіях.

- Сьогодні атмосфера виборів торкнулася наших колег депутатів у сесійній залі. Я думаю, що після того, як ми взяли цю паузу, ми ретельно пропрацюємо, і депутати зрозуміють, що всі питання, які виносяться на порядок денний сесії, вкрай важливі і потребують прийняття, бо від них залежить життя і добробут нашої територіальної громади», – наголосив Володимир Марченко.

Водночас виконуючий обов'язки голови обласної ради підкреслив, що всі сесійні питання не мають ніякого політичного підтексту.