Почесне консульство Республіки Словенія в Харкові представило виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» і «Photoarchive»

e-mail Друк PDF

Днями Почесне консульство Республіки Словенія в м. Харкові, Полтавській, Запорізькій, Сумській і Дніпропетровській областях урочисто відкрило виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» і «Photoarchive» в галереї «Єрміловцентр», міста Харкова.

Виставки допоможуть дізнатися про Словенію та її мешканців, про європейську архітектурну та культурну спадщину. Важлива місія цього проекту - поділитися з глядачами радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські художники - Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник - Штеп, подорожуючи по Словенії.

Словенія - країна, де збереження культурної спадщини, повага до традицій та сучасне мистецтво сприймаються як невід'ємна частина життя. Саме таке особливе ставлення словенців до мистецтва та культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність. Наочно це зміг продемонструвати Владислав Бондаренко у своєму фото-проекті, що розповідає як про стародавню архітектуру країни (проект «Photoarchive»), так і про сучасну Словенію (проект «Slovenia /ART scanning»).

«Сподіваюся, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва. І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитися своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього», - зазначив почесний консул Словенія в Харкові Анатолій Бондаренко.

Виставки триватимуть до 19 жовтня в «Єрміловцентрі» за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 4 (головний корпус ХНУ ім. Каразіна, вхід з боку узвозу Пасіонарії). Відвідати їх можуть усі бажаючі.