Полтавська делегація відвідала Сумську область у рамках реалізації проекту DESPRO

e-mail Друк PDF

30 вересня - 2 жовтня полтавська делегація відвідала Конотопський район Сумської області та ознайомилася з передовим досвідом реалізації проектів DESPRO. До складу делегації увійшли представники обласної ради, облдержадміністрації, райдержадміністрацій, а також сільські голови територіальних громад, які успішно пройшли попередній відбір для участі у швейцарсько-українському проекті DESPRO.

До подальшої участі у конкурсі було допущено 10 попередньо відібраних проектів із Гребінківського, Кобеляцького, Лохвицького, Кременчуцького, Чорнухинського, Решетилівського  та Полтавського районів.

Представники делегації побували у с.Салтикове та с.Хижки та вивчили досвід впровадження проектів децентралізованої моделі водопостачання DESPRO.

У рамках ознайомчого візиту відбувся інформаційний семінар, на якому були визначені подальші кроки розробки та подачі проектів на конкурс.

Експерт проекту DESPRO В'ячеслав Сороковський зазначив: "Модель DESPRO має на меті показати територіальним громадам, що вони, об'єднавши свої зусилля, спроможні вирішувати проблеми своїх населених пунктів. Співфінансування DESPRO складає не менше 240,0 тис. грн. та не більше 370,0 тис. грн. на кожен проект, але обов'язковою умовою участі є фінансовий внесок територіальної громади".

Довідково. Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це провідний проект швейцарської технічної допомоги у секторі врядування. Особливістю проекту є те, що він має на меті налагодження взаємодії з громадами, враховуючи пріоритетні напрями розвитку держави, при цьому використовуючи досвід Швейцарії у децентралізованому наданні послуг. Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному розвитку в Україні.

DESPRO вже надає технічну допомогу та сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областях. У липні цього року Полтавську область включено як цільовий регіон проекту.

Відповідно до підписаного Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною радою та Полтавською облдержадміністрацією передбачається конкурсний відбір та реалізація в області 8 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.