Полтавська делегація взяла участь у Конгресі ініціатив Східної Європи

e-mail Друк PDF

1-4 жовтня у польському місті Люблін проходив Четвертий Конгрес ініціатив Східної Європи, який зібрав понад 800 учасників і гостей із 17 країн (України, Росії, Білорусії, Грузії, Таджикистану, Молдови та ін.) - діячів мистецтва, менеджерів, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових кіл та засобів масової інформації.

Конгрес є передовим заходом аналітичного Центру Східних Компетенцій, заснованого Президентом міста Люблін та Маршалком Люблінського воєводства. Місією Конгресу є активізація співробітництва понад кордонами, а також взаємний обмін ідеями та досвідом між Європейським Союзом та країнами, розташованими уздовж його східного кордону.

Відкрили Конгрес Президент міста Люблін Кшиштоф Жук, радник Президента Республіки Польща Хенріх Вуєц, Воєвода Люблінського воєводства Войчех Вільк, Маршалек Люблінського воєводства Славомір Сосновскі.

Полтавщину представляли виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

У ході Конгресу відбулися тематичні дискусії та майстер-класи у восьми програмних лініях: «Належне управління», «Громадянське суспільство», «Контексти», «Спадщина», «Культура для розвитку», «Освіта та наука», «Туризм», «Охорона навколишнього середовища».

Ключовою темою зібрання стали напрямки і пріоритети міжнародного співробітництва: підсумки року роботи над стратегією територіальної співпраці міста Люблін на 2014-2020 роки.

У контексті євроінтеграційних процесів відбулися дискусії: «Процес європейської інтеграції країн Східного партнерства до Європейського Союзу: проблеми і перспективи», «Європейські стандарти енергоефективності, які можуть бути реалізовані у країнах Східного партнерства», «Підбиття підсумків десятиліття членства Польщі в Європейському Союзі».

Щодо практик місцевого самоврядування чільне місце зайняла панельна дискусія на тему: «Система місцевого самоврядування в Польщі як зразкова модель для концепції реформування місцевого самоврядування в Україні».

У блоці «Громадянське суспільство» були проведені панельна дискусія «Вплив засобів масової інформації на формування громадянського суспільства в країнах Східного партнерства», майстер-клас «П’ята влада – громадськість».

Доповідачем на панельній дискусії «Очевидно і ефективно – співпраця інститутів громадянського суспільства з місцевим самоврядуванням», виступив виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, співдоповідачами – президент Асоціації регіонального розвитку, депутат Луцької міської ради, колишній заступник Луцького міського голови Анатолій Пархом’юк, голова Польсько-Української торгово-промислової палати, колишній міністр економіки Республіки Польща Яцек Пехота, директор програми «Study Touts to Poland» Мирослав Скурка, голова МПО Фарух Тураєв. Вів дискусію голова Програмної ради Конгресу, голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив пан Павел Прокоп.

Володимир Марченко презентував учасникам заходу Полтавську область, розповів про досвід співпраці Полтавської обласної ради з громадськими організаціями, у тому числі – з волонтерськими організаціями, які надають допомогу бійцям Української армії у зоні АТО та біженцям із Східних регіонів, які тимчасово проживають на території Полтавської області.

Під час перебування у Польській Республіці Володимир Марченко зустрівся з Президентом міста Люблін Кшиштофом Жуком, Маршалеком Люблінського воєводства Славоміром Сосновські, заступником воєводи Люблінського воєводства Мар’яном Старовніком, Президентом міжнародного фонду «Солідарність» Кшиштофом Становські. Також відбулися предметні розмови з директором програми «Study Touts to Poland» Мирославом Скуркою, головою Програмної ради Конгресу ініціатив Східної Європи, головою правління Фундації Менеджерських Ініціатив Павелом Прокопом. Результатом зустрічей стали узгоджені плани подальшої співпраці, зокрема, щодо впровадження в Полтавській області ряду суспільних проектів у 2014-2015 роках.

У рамках Конгресу відбулася урочиста церемонія підписання Угод територіального співробітництва між містом Люблін та 18-ма містами країн Східної Європи; були вручені нагороди переможцям Конкурсу на кращі проекти трансграничного співробітництва; пройшли мистецькі фестивалі «Давні пісні Європи», «Польські і українські традиційні танці», відбулася демонстрація фільму «Beats od freedom - поклик свободи».

Довідково, 2014 рік:

У січні відбулася навчальна поїздка до Польщі групи працівників органів місцевого самоврядування області, які займаються написанням проектів розвитку територіальних громад.

У червні у Полтаві, в рамках реалізації проекту «Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України», відбувся тренінг для працівників міськвиконкомів та представників громадських організацій.

У червні у Полтаві, в рамках реалізації проекту «Молодіжна Стратегія Розвитку областей Центрально-Східної України», відбулося навчання представників Молодіжних Парламентів, Молодіжних Рад, студентських організацій.

У вересні в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Фундацією Менеджерських Ініціатив та Польсько-Українською Господарчою Палатою проведені тренінги для випускників вищих навчальних закладів, які здобувають спеціальності економічного напрямку, на тему: «Механізм ведення прозорого і успішного бізнесу».

22-25 жовтня у Полтаві, в рамках проекту «Молодіжна Стратегія розвитку областей Центрально-Східної України», Фундація Менеджерських Ініціатив проведе тренінги для членів Молодіжних Парламентів, молодіжних рад і студентських організацій на тему: «Лідерство у сучасній Україні».

В останню декаду 2014 року заплановано провести дві навчальні поїздки до Республіки Польщі представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій Полтавської області.