Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

8 жовтня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

У ході засідання депутати розглянули питання про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

За інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександра Тонкова,відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2014 року № 369 «Деякі питання соціально-економічного розвитку окремих територій у 2014 році» для Полтавської області передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення  заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання в обсязі 16 млн.901 тис. грн. На минулій сесії обласної ради головним розпорядником коштів зазначеної субвенції визначено Департамент житлово-комунального господарства облдержадміністрації, яким було узагальнено пропозиції надані райдержадміністраціями, міськвиконкомами та підприємствами комунальної теплоенергетики і підготовлений проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про пооб’єктний розподіл бюджетних коштів» на заходи з енергозбереження у 2014 році.

Згідно вказаного проекту запропоновано 4,3 млн. грн. спрямувати місту Кременчук, Великобагачанському, Гадяцькому, Зіньківському, Котелевському, Пирятинському районам та 12,6 млн. грн. - підприємствам комунальної теплоенергетики.

Після детального розгляду пропозицій профільного Департаменту комісія піддала гострій критиці запропонований розподіл бюджетних коштів. Йшлося, зокрема, про необхідність: включення до розподілу об’єктів обласної комунальної власності галузей освіти, соціального захисту, охорони здоров’я за умови наявності відповідної проектно-кошторисної документації; охоплення інших районів області, крім заявлених; розробки обласної програми з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання тощо.

Депутати рекомендували Департаменту житлово-комунального господарства та Департаменту фінансів облдержадміністрації доопрацювати «Пооб’єктний розподіл бюджетних коштів» на заходи з енергозбереження у 2014 році з урахуванням вищевказаних пропозицій та передбачити встановлення твердопаливних котлів в котельнях Зіньківського, Новосанжарського дитячих будинках інтернатах Ліщинівського та Кобеляцького психоневрологічних будинках-інтернатах. Члени бюджетної комісії також погодили спрямувати ПОКПТГ «Полтаватеплоенерго» на закупівлю 3-х водогрійних котлів 5,1 млн. грн., на заходи з енергозбереження «Комунальному автотранспортному підприємству -1628» по вул. Горького в м.Кременчук – 765,6 тис. грн., «Кременчукводоканалу» - 774 тис. грн.

З поміж іншого депутати розглянули звернення депутата обласної ради Діонісія Капліна про створення ревізійної комісії обласної ради щодо діяльності обласних комунальних підприємств.

Підтримуючи громадськість Полтавщини та з метою боротьби з правопорушеннями під час ведення господарської діяльності комунальними підприємствами, Діонісій Каплін запропонував включити до складу ревізійної комісії депутатів обласної ради, представників громадськості, люстраційного комітету, ЗМІ та силових структур.

З даного питання було заслухано начальника відділу юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради В’ячеслава Синявського, який пояснив, що відповідно до чинного законодавства створення такої комісії неможливе.

Втім, підтримуючи ініціативу громадськості, комісія рекомендувала виконавчому апарату обласної ради відпрацювати інші формати співпраці депутатів та громадськості щодо контролю за дотриманням законодавства під час ведення комунальними підприємствами своєї господарської діяльності.