Презентовано третю фазу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

e-mail Друк PDF

9 жовтня у Полтаві відбувся регіональний семінар-презентація третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У роботі семінару взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Оксана Реміга, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські, селищні і сільські голови, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

У вітальному слові учасникам семінару Володимир Марченко зазначив, що Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» сприяє розвитку громадянського суспільства на Україні, організує та активізує жителів на вирішення нагальних питань життєдіяльності територіальних громад. Впровадження Проекту на Полтавщині Володимир Марченко назвав успішним та результативним.

- Завдяки співпраці з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», набутому досвіду, ми змогли заснувати обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, який на сьогодні користується великою популярністю серед громад, - наголосив Володимир Марченко. – Це європейський підхід, коли громадяни самі визначають коло важливих питань, які потрібно вирішити, залучають необхідні фінансові ресурси та контролюють їхнє використання.

Про підсумки впровадження на Полтавщині спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» поінформував заступник директора - начальник управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов. Було зазначено, що з 2008 року (перша та друга фази Проекту) 68705 жителів сільських населених пунктів Полтавської області покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення дитячих садків та шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій, доступу до якісної води, охорони довкілля, енергозберігаючого вуличного освітлення, придбання шкільних автобусів. Місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль та фінансових ресурсів територіальних громад, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», спонсорів.

Старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Оксана Реміга презентувала третю фазу Проекту, метою якої є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив. Йшлося про стратегію впровадження, квоти та ресурси,умови партнерства на обласному та районних рівнях, очікувані результати, зобов’язання Проекту перед областю.

Третя фаза проекту впроваджуватиметься на Україні протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23,8 млн. євро у розрахунку на 1330 мікропропозицій.

У Полтавській області очікується відібрати на конкурсних засадах 8 районів. Братимуться до уваги інвестиційна привабливість, відсоток сільського населення, успішність протягом другої фази Проекту тощо. Кожен район отримає квоту на 4 сільські (міські) ради з населенням до 10 тис. людей. Кожна рада матиме квоту на одну громаду, яка впроваджуватиме один мікропроект. При цьому буде надано підтримку розвитку потенціалу - відбудуться тренінги, «круглі столи», візити, створено ресурсні центри. Всього Полтавська область отримає грант у майже 500 тис дол. США.

Потому Оксана Реміга відповіла на запитання учасників семінару.

Завершився семінар урочистою церемонією підписання Угоди про партнерство між Полтавською обласною радою, Полтавською обласною державною адміністрацією, Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».