Презентовано проект Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на період до 2020 року

e-mail Друк PDF

23 жовтня відбулося засідання Керівного комітету та робочої групи з розробки Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на період до 2020 року.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, представники Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк, Анатолій Ткачук, Василь Кашевський.

У своєму виступі Володимир Микійчук зазначив, що Стратегія – це ефективний інструмент управління, бачення майбутнього Полтавщини – нею визначені пріоритетні напрямки розвитку області, цільові показники, ключові ініціативи та шляхи їхнього впровадження. Реалізація Стратегії дозволить усунути найважливіші проблеми, ефективно використати наявний потенціал та підсилити конкурентні переваги.

Від імені обласної ради Володимир Микічук подякував усім, хто долучився до розробки цього важливого для області документа та висловив упевненість, що сесія обласної ради затвердить Стратегію, а влада та громадськість сприятимуть її втіленню у життя.

Потому відбулася презентація проекту Стратегії, яку провела заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Шишкова. Проект Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на період до 2020 року був розроблений за методичного та організаційного супроводу Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Стратегія враховує сучасні виклики та перспективи, визначає основні напрямки розвитку Полтавщини, сприяє зростанню економіки, розвитку міст і районів, розбудові виробничого сектору, покращенню здоров’я та життя людей, інтеграції до стандартів життя в європейських країнах. На відміну від попередньої Стратегії, нинішня передбачає розробку Плану реалізації Стратегії – конкретні проектні ідеї, які можуть бути внесені як фахівцями, так і представниками громадськості, мешканцями області.

Учасники засідання ознайомилися з особливостями процесу розробки Плану реалізації Стратегії, підготовки проектних ідей.

Відбулися засідання груп регіональних експертів за стратегічними цілями (підвищення конкурентоспроможності регіону, розвиток сільських територій, розвиток людського капіталу) щодо підготовки орієнтовного переліку проектів за відповідною стратегічною ціллю.