Нагороджено лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк 2014 року

e-mail Друк PDF

24 жовтня, в рамках заходів на відзначення в області 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося урочисте нагородження лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк, заснованої для відзначення жителів області за вагомий особистий внесок у збереження патріотичних традицій, утвердження спадкоємності, патріотичне виховання підростаючого покоління.

У своєму виступі перед лауреатами та представниками творчої інтелігенції заступник голови обласної ради, голова оргкомітету премії Володимир Микійчук зазначив, що події Великої Вітчизняної війни, які визначили сьогодення і майбутнє України та багатьох інших держав, навічно залишилися в пам'яті полтавців, стали невід'ємною часткою історії. Він наголосив, що вагома заслуга у звільненні рідної землі від гітлерівців належить підпільникам.

- Сьогодні нащадки полтавців - героїв тієї війни – з честю виконують свій громадянський і військовий обов’язок, захищають соборність, територіальну цілісність і незалежність української держави у зоні АТО на Сході України, виявляють самовідданість, мужність і героїзм, - наголосив Володимир Микійчук.

Від імені обласної ради Володимир Микійчук подякував лауреатам за активну громадянську позицію, вагомий внесок у дослідження маловідомих сторінок Великої Вітчизняної війни, за дієве патріотичне виховання молоді.

Почесні відзнаки лауреатів Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк були вручені:

- у номінації «У житті завжди є місце подвигу» - учителю історії Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Юрію Дмитрієнку – за патріотичне виховання молодого покоління, створення музею історії школи;

- у номінації «Ім’я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний» - історикам-краєзнавцям: Юрію Гужві та Сергію Козлову – за пошукову роботу по увічненню пам’яті членів підпільної молодіжної групи Лімова-Баяна міста Полтави, практичне втілення ідей військово-патріотичного виховання;

- у номінації «Пам’ять, відтворена музами» - завідуючому редакції Полтавської ОДТРК «Лтава», члену Національної спілки журналістів України Володимиру Дряпаку – за створення документального чотирнадцятисерійного фільму «Полтавщина 1941-1943. Між відступом і визволенням», патріотичне виховання підростаючого покоління.