Насамперед – інтереси територій

e-mail Друк PDF

4 листопада під головуванням виконуючого обов’язки голови обласної ради Володимира Марченка відбулася робоча нарада на якій розглянуто питання щодо участі у соціально-економічному розвитку населених пунктів області підприємств нафтогазовидобувного комплексу, що здійснюють видобування корисних копалин за договорами спільної діяльності з публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування" та публічним акціонерним товариством "Укрнафта".

У нараді взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, депутати обласної ради Ігор Горжій, Олександр Залужний, Степан Бульба, Тетяна Корост, керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники нафтогазових підприємств та громадськості.

Метою засідання стало обговорення прозорого механізму співпраці органів місцевого самоврядування, органів державної влади з приватними підприємствами нафтогазовидобувного комплексу, що здійснюють спільну діяльність з державними видобувними компаніями щодо питань залучення коштів на розвиток соціальної інфраструктури територіальних громад Полтавщини.

Виступаючи перед учасниками зібрання, Володимир Марченко наголосив на обов’язковій фінансовій участі відповідних підприємств у розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток корисних копалин, укладанні з органами місцевого самоврядування відповідних угод. На думку Володимира Марченка, 1,5 відсотки від загальної суми плати за користування надрами доцільно спрямовувати підприємствам нафтогазовидобувного комплексу на соціальний розвиток.

Володимир Марченко зазначив, що обласна рада відкрита для діалогу і чекає на пропозиції від керівників підприємств нафтогазовидобувного комплексу, що здійснюють видобування корисних копалин за договорами спільної діяльності з підприємствами "Укргазвидобування" та "Укрнафта", які будуть розглянуті на наступній нараді через тиждень.