Робота по наданню допомоги мобілізованим полтавцям буде координуватися

e-mail Друк PDF

4 листопада в обласній раді відбулася нарада з питань координації зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, силових структур, волонтерських організацій, депутатського корпусу по наданню допомоги мобілізованим полтавцям (учасникам АТО).

У нараді, яку вів виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, народний депутат України Юрій Бублик, міські голови, голови районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, силових структур, військові, представники волонтерських, громадських організацій.

На початку наради її учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули на Сході України, захищаючи свободу та незалежність України.

Володимир Марченко від імені обласної ради висловив вдячність волонтерам за патріотизм, активну громадянську позицію, небайдужість до питань забезпечення потреб військовослужбовців – учасників АТО.

Про допомогу, надану мобілізованим полтавцям – учасникам антитерористичної операції благодійним фондом «Єдність 2014» доповів

депутат обласної ради, голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Цомартов. Він, зокрема, наголосив, що до фонду надійшло 317 тис. 821 грн., з них 249 тис. грн. були направлені на забезпечення військової частини В2287 – 16-го батальйону територіальної оборони Збройних сил України та окремої санітарної роти - військової частини В2596.

- Вважаю, що потрібно діяти організовано, - зазначив Юрій Цомартов. - Необхідно на обласному рівні узгоджувати поїздки волонтерів, формувати єдині конвої, подбати про безпеку волонтерів.

Потому відбувся обмін досвідом органів місцевого самоврядування області щодо організації надання допомоги мобілізованим полтавцям (учасникам АТО).

 

Ігор Свириденко, Хорольський міський голова, голова організаційного комітету з підтримки військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО:

- За ініціативи Хорольської районної ради ми створили організаційний комітет з підтримки військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО. При районній організації Української Спілки ветеранів Афганістану відкрили рахунок, на який можна було перераховувати благодійні кошти. Жителі міста і району нас підтримали, адже люди довіряють ветеранам Афганістану. На рахунок надійшло 771 тис. 205 грн. Наші хлопці знають, що земляки про них турбуються. Вони достойні цього. Саме тому контролюємо забезпечення кожного бійця, мобілізованого з району.

 

 

Надія Кривчун, голова Чорнухинської районної ради:

- З нашого району мобілізували 35 чоловіків. До їхнього забезпечення підключилися місцеві ради, агропідприємства, фермерські господарства, приватні підприємці, трудові колективи, пересічні громадяни. Спільними зусиллями ми зібрали понад 50 тон сільськогосподарської продукції, 200 кг. теплих речей, 50 кг. засобів гігієни, а також 72 тис. грн. Було придбано засоби захисту, берці, термобілизну, медичні препарати тощо. Свій патріотизм населення району продемонструвало не на словах, а конкретною доброю справою.

Досвідом по наданню допомоги мобілізованим полтавцям поділилися волонтери, представники бізнесу, церкви.

 

 

Надія Бутенко, волонтер Гребінківського району:

- Разом із своїми однодумцями зібрали і доставили нашим захисникам 30 тон гуманітарного вантажу. Велика подяка людям за розуміння і підтримку. Хвилює, що цієї допомоги недостатньо. З червня місяця наші військові просять прислати біноклі, але, на жаль, й досі це питання ми не змогли вирішити.

 

 

 

 

 

 

Віталій Серов, ГО «Єдиний координаційний центр з надання допомоги патріотам Миргородщини»:

- Ми організували виготовлення бронежилетів у Миргороді. Вже відправили у зону АТО 120 бронежилетів. Ці вироби не сертифіковані, але пройшли випробування на міцність, підтвердили якість.

 

 

 

 

 

 

Леонід Гонтар, засновник ТД «Астера»:

- Гордий з того, що живу поряд із такими людьми, як ви. Наше підприємство тісно співпрацює з волонтерською організацією «Полтавський Батальйон Небайдужих» при Українській Православній Церкві Київського патріархату. Надали допомогу нашим героям на понад 600 тис. грн. Впевнений, що жодна копійка з цих коштів не пропала. Нещодавно отримав повідомлення, що переданий нами у зону АТО прилад нічного бачення врятував життя нашим захисникам, які вночі змогли вчасно помітити мінну розтяжку. Хотів би запропонувати зібрати разом серйозних підприємців, яких у нас немало, та провести з ними відповідну роботу. Підтримка української армії, мобілізованих земляків – це спільна справа і підприємці не можуть стояти осторонь, адже якщо агресор прийде сюди, то бізнес вони втратять.

 

 

Отець Іван, секретар архієпископа Полтавського і Кременчуцького Української Православної Церкви Київського патріархату

Федора, представник волонтерської організації «Полтавський Батальйон Небайдужих»:

- Все, що посіємо у цьому житті, будемо пожинати. Треба й надалі допомагати нашим військовим. Звітуватимемо перед Богом і Совістю. Вважаю, що доцільно пожвавити відповідну роботу на рівні районних рад та громадських організацій.

 

 

 

 

Володимир Рязанов, представник волонтерських організацій Лохвицького району:

- В районі нам вдалося зібрати близько мільйона гривень, щоб централізовано закупити бронежилети, каски, інші засоби захисту, амуніцію. Кошти надійшли від підприємств нафтогазового комплексу, які працюють у районі, сільгосппідприємств, громадян. Було зібрано 130 тон гуманітарної допомоги як речами так і продуктами харчування. Дуже вдячні усім, хто відгукнувся та допоміг нашим бійцям.

 

 

 

 

Василь Ковальчук, правозахисник:

- Хочу порушити проблему звільнення, обміну наших військовополонених. Потрібно створити комітет, який буде обробляти відповідну інформацію та організовувати цю роботу.

 

 

 

 

 

На нараді виступили депутати:

Юрій Бублик, народний депутат України:

- Очевидно, що забезпечувати армію повинна держава. Утім, маємо забюрократизовану державну систему. Тому сьогодні люди повинні єднатися для надання допомоги нашим військовим. Низький уклін усім, хто долучився до цієї благородної роботи. Вважаю за доцільне створити Координаційний центр волонтерської роботи на базі Полтавського Батальйону Небайдужих.

 

 

 

 

 

Валерій Капленко, депутат обласної ради, генеральний директор СТОВ «Воскобійники» Шишацького району:

-Скажу від аграріїв - звертайтеся до нас, що потрібно для бійців, ми, дамо, не відмовимо.

 

 

 

 

 

 

Анатолій Олійник, депутат обласної ради, директор ТОВ «Рекламне агентство «Оллан»:

- Потрібен базовий Координаційний центр. Обласна рада має скоординувати дії волонтерів. Не очолити волонтерський рух, а допомогти йому. Важливо, щоб інформація доходила до людей. Доцільно створити диспетчерську службу. У питанні розміщення реклами наше агентство, допоможе.

 

 

 

 

 

 

В обговоренні питання також виступили волонтери: Ірина Бойко (Полтава), Ярослав Химинець (Глобинський район), Гуленко Владислав (Пирятинський район), Сиваш Олександр (Гадяцький район), Сергій Патроша (м. Кременчук), представники громадських організацій: Віра Маслак, Наталія Талипова, Олександр Лещенко та інші.

Підсумовуючи нараду, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко наголосив на необхідності координації роботи місцевої влади, силових структур, військових комісаріатів, командирів військових частин, волонтерських організацій в частині надання допомоги мобілізованим полтавцям - учасникам АТО.

- Пропозиції, які прозвучали на сьогоднішній нараді, ми обговоримо з керівником волонтерської організації «Полтавський Батальйон Небайдужих», архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Української Православної Церкви Київського патріархату Федором, представниками бізнесу, - сказав Володимир Марченко. - Спільно відпрацюємо модель без піару, політики, дієву і демократичну, що сприятиме наданню ефективної допомоги нашим землякам, які з честю виконують військовий і громадянський обов’язок по захисту України.