Британський проект «Синергія в дії» впроваджуватиметься на Полтавщині

e-mail Друк PDF

6 листопада у Полтаві відбулося перше засідання регіонального Клубу реформ, на якому розглянули проект «Синергія в дії».

У засіданні взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник глави місії Посольства Великої Британії в Україні пан Мартін Дей, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, журналісти.

Полтава стала одним із 4-х пілотних міст України, в яких розпочато впровадження проекту «Синергія в дії». Він передбачає об’єднання на регіональному рівні зусиль органів місцевої влади, бізнесу, громадських і неурядових організацій, засобів масової інформації з метою ефективної імплементації Угоди про Асоціацію. зону вільної торгівлі. Фінансуватиметься проект Посольством Великої Британії в Україні.

Учасники засідання обговорили переваги, основні ризики та загрози, які можуть виникнути на шляху до відкриття європейських ринків, заслухали експертів з питань імплементації Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі.

У своєму виступі Володимир Марченко, зокрема, зазначив, що обласна рада підтримує вектор розвитку України на євроінтеграцію. Незважаючи на воєнні дії на сході України необхідно продовжувати євроінтеграційний процес, адже тільки сталий розвиток вітчизняної економіки дає інструменти і можливості рухатися вперед, досягти в нашій державі європейських стандартів життя громадян, вважає виконуючий обов’язки голови обласної ради.

- Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС, тому відступати нікуди, - підкреслив Володимир Марченко. - Ми повинні адаптувати свій бізнес доумов європейських партнерів, щоб якнайскоріше продавати свою продукцію на європейських ринках, створювати спільні підприємства. Впевнений, що колеги та експерти, які сьогодні приїхали до Полтави, допоможуть нам.

- Досвід британців допоможе нам зробити перші позитивні кроки на шляху до євроінтеграції. Сподіваюся, що робота, яку ми розпочнемо сьогодні дасть поштовх підприємствам Полтавщини для імплементації, входу в новий ринок, розвитку власного бізнесу, – сказав Олег Пругло.

У свою чергу, пан Мартін Дей наголосив, що важливо використовувати досвід попередників, адже процес євроінтеграції досить-таки складний. Але разом з тим відмітив, що в Україні є великий потенціал та багато можливостей. Він зауважив на важливості зміни законодавчої системи в Україні, що забезпечить активне інвестування в економіку держави.

Разом з Полтавою пілотними містами для реалізації Проекту «Синергія в дії» визначені також Вінниця, Івано-Франківськ та Чернівці.

Виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Дмитро Орлов повідомив, що частка торгівлі з країнами Європейського союзу збільшилася майже вдвічі. За його словами, зовнішньоторговельний оборот області з країнами ЄС знаходиться на рівні 803 млн. дол. США. Частка експорту становить 614 млн. дол. США, імпорту – 189 млн. дол. США.

Так, Полтавщина підтримує торгівельні зв’язки з 27 країнами-партнерами ЄС. Найбільше продукції постачає до Австрії – 36%, Німеччини – 15%, Словаччини – 14%, Чехії – 12%.

Щодо структури експорту, Дмитро Орлов зауважив, що понад 78% становлять продукти гірничо-збагачувального комбінату. Поряд з тим, зростає об’єм експорту рослинництва та продуктів харчування.

Імпортованої ж продукції найбільше надходить з Німеччини – 36%. Поряд ідуть Австрія – 11% та Нідерланди – 10%.

До групи найпопулярніших товарів, що надходять з інших країн відносяться: машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання; продукція хімічної промисловості.

Також Дмитро Орлов повідомив, що протягом І півріччя 2014 року в економічну галузь Полтавщина залучено 38, 7 млн. дол. США іноземних інвестицій.