Громадяни хочуть і мають знати

e-mail Друк PDF

11 листопада на базі Полтавської філії Суспільної служби України відбулася презентація результатів всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування, який дозволяє на практиці всебічно оцінити та порівняти між собою рівні прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій у їхній взаємодії із мешканцями. Зокрема, на території Полтавської області названий проект реалізовувався АЦ “Бюро економічних та соціальних досліджень” та ГО ОПОРА за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про здійснений моніторинг представників громадськості, засобів масової інформації та обласної ради поінформував керівник проектів Аналітичного Центру “Бюро економічних та соціальних досліджень” Вадим Штефан.

Цього разу увага аналітиків була сфокусована на обласних центрах України.

У ході тематичної дискусії наголошувалося, що репрезентований підхід є актуальною справою у контексті викликів сьогодення, а також може слугувати додатковим стимулом для інтенсифікації комунікацій між громадами та депутатами рад різних рівнів. У т.ч. – стосовно дотримання народними обранцями законодавчих вимог щодо звітування перед виборцями, проведення особистих прийомів громадян тощо.

Також, зауважено, що подібні заходи сприяють формуванню і розширенню спектру цивілізованих форм виявлення громадської думки.