Зустріч із Генеральним консулом Республіки Польща у Харкові

e-mail Друк PDF

21 листопада заступник голови обласної ради Володимир Микійчук зустрівся з новопризначеним Генеральним консулом Республіки Польща у Харкові паном Станіславом Лукасіком, який прибув до Полтави на запрошення обласної ради, Спілки шанувальників польської культури на Полтавщині «Полонія» та Польського Центру Полтавської державної аграрної академії.

У зустрічі взяли участь секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ірина Дудка, представники Спілки шанувальників польської культури на Полтавщині «Полонія», Польського Центру Полтавської державної аграрної академії, обласної організації інвалідів України, науковці, журналісти.

Високий гість був поінформований про активну роботу по поглибленню українсько-польського співробітництва, яка останнім часом проводиться на Полтавщині. Йшлося про спільні культурно-мистецькі заходи, реалізацію проектів молодіжних обмінів, програми «Подвійних дипломів», проведення стажувань, конференцій, форумів, навчальних поїздок тощо. Цінним для полтавців є досвід польських друзів в енергозбереженні, застосуванні систем відтворення енергії.

Особливу увагу пана Генерального консула було звернуто на успішну співпрацю обласної ради з Фундацією Менеджерських ініціатив та програмою «Study Touts to Poland» щодо вивчення польського досвіду системних змін, місцевого самоврядування, формування громадянського суспільства, розвитку молодіжних організацій.

У свою чергу, пан Станіслав Лукасік зазначив важливість поглиблення українсько-польського співробітництва, зокрема в торгово-економічній площині, застосуванні сучасних агротехнологій, висловив вдячність за підтримку польської діаспори на Полтавщині.

- Я радий, що протокольна зустріч у Полтаві мала конкретне наповнення, - зазначив пан Станіслав Лукасік в інтерв’ю журналістам ЗМІ. – Ми мислимо одними категоріями, знаємо, куди йти і як рухатися вперед. Сьогодні ми намітили напрямки подальшої співпраці в економіці, культурі, розвитку науки, освіти, реформуванні місцевого самоврядування тощо.

У програмі перебування в Полтаві Генерального консула Республіки Польща у Харкові пана Станіслава Лукасіка - оглядова екскурсія «Сторінки історії українського й польського народів», відвідування Польського Центру Полтавської державної аграрної академії, виставки художніх творів членів Спілки шанувальників польської культури на Полтавщині «Полонія», спілкування з польською діаспорою, участь у Народному віче з нагоди Дня Гідності та Свободи України.