Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму

e-mail Друк PDF

27 листопада під головуванням Андрія Соколова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, в якому взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012-2014 роки. За інформацією начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко, обласну Програму профінансовано з обласного бюджету на суму 2 млн. 690 тис. грн., дефіцит фінансування – 16,33 %. Щорічно відповідальними виконавцями Програми в 10 напрямках проводилося до 500 заходів для дітей, молоді, жінок та сімей, якими охоплювалося понад 100 тис. осіб.

Комунальною установою „Обласний молодіжний центр” обласної ради випускникам навчальних закладів та безробітній молоді надаються юридичні консультації, проводяться тренінги з написання резюме та проходження співбесід, семінари „Чинники успішного працевлаштування” та „Сучасні технології пошуку роботи” (щорічно охоплюється до 1600 осіб), реалізуються проекти „Школа успішного працівника” (до 60 осіб), „Школа з основ підприємницької діяльності „Молодь обирає бізнес” (до 80 осіб). Щороку близько 600 осіб отримують консультації з працевлаштування, 400 – направлення на роботу. Загальна кількість молодих осіб, прийнятих на роботу за направленням Центру, у рік – до 150 осіб.

Із метою підтримки творчо-обдарованих дітей та молоді щорічно проводиться до 100 заходів міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, якими охоплюється до 150 тис. осіб (Міжнародний молодіжний гончарний фестиваль „Опішне”, відкритий Всеукраїнський брейкданс-фестиваль „Циклофазотрон”, Всеукраїнський реп-фестиваль „Полтавський Шлях”, Відкритий Всеукраїнський графіті-фестиваль „Poltava City Jam”, Всеукраїнський Відкритий любительський кубок з велосипедних видів спорту „X-Velo CUP”, Відкритий Кубку Федерації танцювального спорту України та інші).

За інформацією Наталії Шкоденко, протягом 3 років здійснювалася значна робота щодо підтримки сімей, насамперед тих, які потребують особливої соціальної уваги. Зокрема включення багатодітних сімей області до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, на основі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

Програмою передбачені та проводилися заходи щодо попередження насильства в сім’ї як однієї із причин перебування сім’ї у складних життєвих обставинах. Зокрема щорічні семінари-тренінги для дільничних інспекторів міліції, посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань запобігання насильству в сім’ї, профілактичні заходи в рамках Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства”, інформаційні кампанії тощо.

Відділом у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського, за сприяння Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розроблена та пройшла процедуру затвердження Програма тренінгового курсу „Впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї” та здійснено в 2 етапи навчання спеціалістів райдержадміністрацій та міськвиконкомів і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які в подальшому будуть впроваджувати відповідну роботу.

Гендерним ресурсним центром – відділом комунальної установи „Обласний молодіжний центр” Полтавської обласної ради в рамках програм „Школа успішного працівника” та „Школа з основ підприємництва” щорічно проводяться 4 семінари з ґендерної тематики для учасників цих програм, щопівроку здійснюється аналіз та дослідження проблеми ґендерної сегрегації на ринку праці, чисельності зайнятості обох статей за видами економічної діяльності на базі Обласного молодіжного центру та інші заходи. Проводиться ґендерний аналіз друкованої інформації на сторінках обласних видань.

Наталія Шкоденко відмітила, що під час формування нової Програми на 2015-2019 роки необхідно враховувати Стратегію реалізації державної молодіжної політики до 2020 року та державні цільові програми з реалізації молодіжної, сімейної та ґендерної політики на період до 2020 року, відповідно до яких зробити акценти на підтримку соціально незахищених сімей, утвердження ґендерної культури в суспільстві, патріотичне виховання молоді та налагодження міжнародного співробітництва, зокрема з країнами Європи.

Комісія прийняла до відома інформацію та підтримала пропозицію відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації розробити Програму з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 роки.

Слідом розглядалося питання про хід виконання обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки в частині будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям на 2014 рік. Заступник начальника  управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Михайло Габор поінформував депутатів про результати проведення відкритих торгів щодо закупівлі синтетичної трави та спеціального обладнання з монтажем для чотирьох спортивних майданчиків на загальну суму 1 млн. 360 тис. грн. За інформацією Михайла Габора після оцінки усіх пропозицій  виконавцем робіт визначено ФОП Манжара В.М.

З метою освоєння у повному обсязі коштів обласного бюджету запланованих на будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям у 2014 році, депутати рекомендували управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації передбачити відповідний договір з виконавцем робіт.

Члени комісії також заслухали і затвердили звіт директора комунальної установи «Дитячо-юнацька спортивна школа «Олімпійські надії» Анатолія Демчука про свою діяльність та рекомендували йому підготувати програму розвитку закладу на 3 роки, яка буде розглянута депутатами на наступному засіданні постійної комісії.