До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

e-mail Друк PDF

11 грудня відбулася традиційна зустріч керівників області та міста Полтави з очільниками громадських чорнобильських організацій, присвячена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції.

Обласну раду на зустрічі представляв заступник голови обласної ради Володимир Микійчук; обласну державну адміністрацію – виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло; Полтавську міську раду – секретар міської ради Оксана Деркач.

Олег Пругло, Володимир Микійчук, Оксана Деркач висловили вдячність землякам, які врятували світ від страшного радіаційного удару, наголосили на тому, що ліквідатори заслуговують на суспільне пошанування, постійну увагу і турботу влади.

Володимир Мікійчук, зокрема, зазначив, що обласна влада відкрита до діалогу з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції з ряду проблемних питань, готова й надалі активно співпрацювати з громадськими чорнобильськими організаціями, які захищають інтереси постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам'ять героїв, які пожертвували собою у боротьбі з підступним атомом та пішли за межувічності. Від учасників зустрічі до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» було покладено квіти.

Потому групі активістів міських і районних організацій громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» були урочисто вручені Почесні відзнаки облдержадміністрації, обласної ради, Полтавського міськвиконкому.

Про стан забезпечення соціальних гарантій жителям області, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС поінформували голова обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела, голова обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» Микола Дибін, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, перший заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Полтавській області Володимир Носенко та ін.

Керівники відповіли на запитання, які стосувалися пенсійного забезпечення, надання якісних медичних послуг, санаторно-курортного лікування, транспортного обслуговування, підтримки сімей ліквідаторів, які опинилися в складних життєвих обставинах тощо.

За інформацією Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, сьогодні на Полтавщині проживає понад 23 тисячі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них - 8 тисяч ліквідаторів аварії, у тому числі майже 3,6 тисячі інвалідів-чорнобильців; 6,2 тис. осіб, які переселилися із радіоактивно-забруднених територій, 4,2 тис. постраждалих дітей, майже тисяча вдів ліквідаторів аварії.

В рамках «Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки» у 2014 році на додаткові соціальні гарантії громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи виділено:

- 1378,0 тис. грн. на пільгове медичне забезпечення, за рахунок якого здійснюється безкоштовний відпуск ліків по безоплатним рецептам на амбулаторне лікування та безоплатне зубопротезування постраждалих громадян, в т. ч. 300,0 тис. грн. виділено додатково ;

- 415,0 тис. грн. на виплату одноразової допомоги дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 400, грн. на особу. Всього допомогу виплачено 984 вдовам.

У поточному році за рахунок фінансування бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» області виділено 322,8тис. грн., які використані в повному обсязі спеціалізованими медичними закладами на придбання медикаментів, лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За інформацією спеціалізованих медичних закладів, на даний час проліковано 314 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 135,5 тис. грн.

*  *  *

Цього дня заступник голови обласної ради Володимир Микійчук відвідав реабілітаційне відділення для ліквідаторів аварії на ЧАЕС обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

У цьому відділенні з початку 2014 року проліковано 777 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – жителів міст і районів Полтавської області. Нині на стаціонарному лікуванні перебувають 34 чорнобильці.

Володимир Мікійчук та голова обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела подякували ліквідаторам за те, що врятували людство від великої біди – радіаційної стихії – та вручили героям подарунки.

Володимир Микійчук ознайомився з матеріальною базою відділення, цікавився умовами перебування хворих, ставленням до них медперсоналу, медикаментозним забезпеченням лікувального процесу.