Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр

e-mail Друк PDF

11 грудня постійна комісія обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять п'ятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Олександр Залужний, взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних мінеральних та питних вод; нафтогазоносних надр; надання гірничого відводу для розробки родовища піску.

Представники видобувних підприємств розповіли про діяльність своїх підприємств, участь у розбудові соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток корисних копалин.

Враховуючи висновки Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, виконання договірних зобов’язань підприємств на фінансування соціальних програм, відповідні проекти рішень було погоджено та рекомендовано внести на розгляд сесії обласної ради.

На пропозицію голови комісії Олександра Залужного, блок питань щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області комісія рекомендувала зняти з розгляду сесією, зважаючи на непрозорість процедури проведення аукціонів.

Блок питань щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ПАТ «Укргазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення комісія рекомендувала винести на розгляд президії обласної ради після доопрацювання.

У ході засідання депутати також розглянули лист Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області щодо ініціювання обласною радою зупинки терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами на території Полтавської області, наданих публічному акціонерному товариству "Укрнафта".

За інформацією управління ДФС протягом серпня-жовтня поточного року ПАТ «Укрнафта» не виконує свої податкові зобов’язання з плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Станом на 1 листопада 2014 року загальна сума заборгованості підприємства з зазначених платежів по області складає 105, 8 млн. грн.

Враховуючи вищевикладене та невиконання договірних зобов’язань підприємством на фінансування соціальних угод комісія рекомендувала заслухати керівника ПАТ «Укрнафта» на засіданні президії обласної ради щодо вирішення даних проблем.

В контексті розгляду питання про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних питних вод на території Кобеляцького району, депутати розглянули ситуацію навколо діяльності ТОВ «Сільські традиції» .

Конфлікт інтересів між підприємством та територіальною громадою досі не розв’язаний. Частина громади вимагає повного закриття підприємства через незабезпечення норм екологічної безпеки.

Наразі дане питання залишається відкритим. Комісія рекомендувала на засіданні президії обласної ради заслухати заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого щодо вирішення даної проблеми.

З поміж іншого депутати розглянули та прийняли до відома звіт директора Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства "Полтавапаливо" про роботу та майновий стан підприємства, підтримали проект стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та плану роботи обласної ради на перше півріччя 2015 року.