Петро ВОРОНА: хто володіє інформаційним простором, той володіє світом

e-mail Друк PDF

11 грудня саме на цьому голова обласної ради Петро Ворона, який прибув із зони АТО в десятиденну відпустку, акцентував увагу учасників засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко. У зібранні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Роман Чабановський, керівники дотичних до обговорюваної проблематики департаментів ОДА, установ, ЗМІ, представники громадськості.

Найбільш активно дискутувалися хід виконання Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери у Полтавській області на 2013-2015 роки та основні напрямки вдосконалення системи інформування громадськості щодо діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Тези Петра Ворони щодо нагальності у фронтових реаліях сьогодення інтенсивного наповнення національного та місцевих інформпросторів патріотичним, державницьким та контрпропагандистським контентом на чіткій договірній основі із ЗМІ, у першу чергу – комунальними, найтиражнішими, разом із депутатами обласної ради Валентиною Петровою, Володимиром Козубом, Миколою Перепелицею, Ігорем Супруненком підтримали і розвинули головний редактор обласної газети “Село полтавське” Лариса Коба, генеральний директор ОДТРК “Лтава” Євген Лопушинський, заступник головного редактора Всеукраїнської громадсько-політичної газети „Зоря Полтавщини” Віктор Кикоть. Констатовано й відповідний європейський та світовий досвід дотування суспільно значимих засобів масової інформації, що є чутливою стратегічною складовою.

Член постійної комісії Михайло Стеценко окремо наголосив на потребі сміливішого висвітлення критики на адресу органів влади, думок пересічних громадян, депутатів місцевих рад від різних політичних сил.

Від громадськості Володимир Дащенко зауважив на доцільності утримання від оприлюднення названих, у т.ч. офіційних, матеріалів у рекламних, розважальних тощо виданнях.

Депутати конкретизували напрями, за якими Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації має вдосконалювати профільну діяльність. Це, зокрема: надання вичерпної інформації громадянам про діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування через друковані засоби масової інформації, радіо, телебачення, офіційні веб-портали, у соціальних мережах Інтернет; реагування органів влади на критику стосовно своєї діяльності у ЗМІ; залучення якнайширших кіл громадськості до процесів розробки, обговорення, ухвалення та реалізації управлінських рішень; сприяння здійсненню громадського контролю щодо планування бюджетних видатків та їх раціонального використання для реалізації цільових галузевих програм.

Поряд із цим постійна комісія погодила проект рішення двадцять п’ятої сесії обласної ради шостого скликання “Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки”, які передбачають виділення у 2015 році з обласного бюджету Державному архіву області 1,2 млн гривень на забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду.

Також, депутати підтримали із деякими уточненнями проект рішення “Про Стратегію розвитку Полтавської області на період до 2020 року”, про що ґрунтовно доповів і відповів на багато запитань виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов. Присутніми висловлювалася і пропозиція запрошувати до опрацювання подібних надважливих документів народних депутатів України від Полтавщини.

Обговорючи проект рішення двадцять п’ятої сесії обласної ради шостого скликання “Про План роботи обласної ради на I півріччя 2015 року”, поданий саме на такий термін у зв’язку із місцевими виборами, які планово мають відбутися у жовтні наступного року, члени комісії рекомендували розробникам усе ж скласти його на весь рік.

На завершення засідання депутати обласної ради, порадившись із представниками громадськості, затвердили План роботи постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери на 2015 рік.

У “Різному” за ініціативи депутата обласної ради Михайла Стеценка члени постійної комісії разом із представниками громадськості обмінялися думками щодо потреби дотримання етичних норм і толерантного ставлення одне до одного під час проведення пленарних засідань сесій.