Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – шлях до заможного життя громади

e-mail Друк PDF

12 грудня у Державному архіві Полтавської області відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – шлях до заможного життя громади: погляд в історію, сьогодення та перспективи».

У засіданні взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, заступник голови облдержадміністрації Роман Чабановський, працівники органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій, науковці, архівісти, журналісти.

Учасники зібрання обговорили історичні особливості розвитку місцевого самоврядування в Україні, вплив західних і східних культур на територіальну організацію влади в Україні, використання європейського досвіду у процесі проведення реформування місцевого самоврядування на сучасному етапі.

У своєму виступі Петро Ворона зупинився на особливостях реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Йшлося про децентралізацію влади, наділення органів місцевого самоврядування реальними повноваженнями та правом розпоряджатися ресурсами, дотримання принципу субсидіарності, залучення громадськості до управлінської діяльності, забезпечення вільного неупередженого волевиявлення людей на виборах тощо.

- Від успішного проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, - наголосив Петро Ворона, - залежить майбутнє Української держави.