Голова обласної ради зустрівся з учнями Полтавської спеціалізованої школи №3

e-mail Друк PDF

Уламок снаряду з реактивної системи залпового вогню «Град», Державний Прапор України, фото, улюблену книгу - роман Г. Маркеса «Сто років самотності» від бійців батальйону «Фенікс», який входить до складу 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України та бере участь в антитерористичній операції на Сході України, отримали сьогодні учні Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3.

Ці унікальні речі привіз та подарував школярам голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, командир відділення зенітного підрозділу, який наразі приїхав у десятиденну відпустку.

За словами Петра Ворони, прапор, який раніше бійцям підписали та передали учні, півтора місяці перебував в аеромобільній десантній бригаді, у третьому десантному батальйоні «Фенікс», у роті вогневої підтримки. Його возили на БТ -1.

- Це багатопрофільний тягач з легкою бронею на якому стоїть наша зенітна установка. Був він у районі Каховського водосховища, на Херсонщині, в Запоріжжі, а потім на Донеччині, де ми виконували бойові завдання, - розказав Петро Ворона.

Як зазначив Петро Васильович, друзі особисто просили передали прапор учням. Сам же голова облради вважає, що кожна школа повиннамати свій символ.

- Чому вирішили повернути прапор? По-перше на згадку, по-друге, мені б хотілося, щоб у кожній школі був свій символ, і саме цим символом має бути Державний прапор. Є ще одна причина. Ми маємо ще два прапори, які передали діти. Цей прапор замінить прапор із Кременчука, а ще є прапор зі Львова. Хлопці вирішили, що на кожен виїзд братимемо новий прапор і передаватимемо його дітям, – сказав Петро Ворона.

Як зазначив директор ЗОШ № 3 Євгеній Романов, у вересні учні школи провели благодійну акцію на підтримку воїнів АТО. Зібрали близько восьми тисяч гривень. За ці кошти закупили обладнання для реанімаційного відділення у Полтавський шпиталь. Тоді ж і передали прапор на передову через одного з батьків однієї з учениць. Цим батьком був Петро Васильович. Через нього передали й листи та відео-привіт для військових в зону АТО.

Сьогодні учні також зібрали військовим гостинці: теплі речі, солодощі, засоби гігієни та каву.

Петро Ворона розказав юним землякам про бойові будні наших військових, наголосив на важливості збереження свободи і територіальної цілісності Української держави.