Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

15 грудня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять п'ятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного комісія розглянула та підтримала питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2014 рік за рахунок трансфертів з державного бюджету, інших бюджетів та перерозподілу затверджених асигнувань в межах загального обсягу бюджету на загальну суму 308,9 млн. грн.

За інформацією директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 1162-р. „Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів України на 2014 рік, для спрямування місцевим бюджетам на оплату праці” області зменшується обсяг субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню в сумі 74,6 млн.грн., виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям - 19,0 млн.грн. та збільшується додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі 64,6 млн. грн.

Додатковий обсяг субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування в сумі 338,5 млн.грн. розподіляються між обласним бюджетом (112,9 млн.грн.) та містами і районами області (225,6 млн.грн.).

За рахунок зменшення видатків на „Комплексну програму сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери на 2013-2015 роки” спрямовуються кошти на фінансування „Програми підтримки обласного комунального підприємства „Аеропорт-Полтава” на 2014 рік та заходи щодо сплати заробітної плати” в сумі 230,9 тис. грн.

Депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних мінеральних та питних вод; нафтогазоносних надр; надання гірничого відводу для розробки родовища піску.

Враховуючи висновки Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, виконання договірних зобов’язань підприємств на фінансування соціальних програм, відповідні проекти рішень було погоджено та рекомендовано внести на розгляд сесії обласної ради.

Блок питань щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області комісія рекомендувала зняти з розгляду черговою сесією. Депутати вирішили повернутися до їх розгляду після прийняття Державного бюджету на 2015 рік.

Блок питань щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ПАТ «Укргазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення комісія рекомендувала винести на розгляд президії обласної ради після доопрацювання.

Після детального обговорення депутати підтримали питання про створення тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал», до складу якої увійдуть депутати обласної ради, спеціалісти, експерти та інші фахівці і яку очолить перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Стратегію розвитку Полтавської області на період до 2020 року та Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік комісія вирішила розглянути після прийняття Державного бюджету на 2015 рік.

З поміж іншого депутати розглянули та підтримали питання про внесення змін до регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 роки, внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році, план роботи обласної ради на I півріччя 2015 року.