На порядку денному – питання освіти та культури

e-mail Друк PDF

16 грудня постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять п’ятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Іван Гальченко, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Комісія розглянула діяльність керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директора обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталія Бедніна, директора обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслава Комісара, директора навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Любові Січкар, директора Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Катерини Фесик – та рекомендувала продовжити з цими керівниками термін дії трудових контрактів.

Було схвалено призначення Катерини Литовченко на посаду директора Розбишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Полтавської обласної ради; Федора Оніпка – на посаду директора Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Диканського району Полтавської обласної ради.

Потому депутати розглянули та підтримали проекти рішень сесії: «Про оголошення 2015 року в Полтавській області Роком українського поета Василя Симоненка», «Про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернат них навчальних закладах комунальної власності».

У порядку контролю було заслухано інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сергія Шевчука про виконання рішення першого засідання двадцять третьої сесії обласної ради шостого скликання від 27 червня 2014 року «Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки». На виконання рішення обласної ради капітально відремонтовано покрівлі у 17 загальноосвітніх школах області. У Великосорочинській загальноосвітній школі ремонт покрівлі не проведено у зв’язку з відсутністю співфінансування з місцевого бюджету. Зважаючи на відсутність пропозицій на конкурсних торгах, не виконані завдання програми щодо придбання шкільних автобусів, інтерактивних та навчальних комп’ютерних комплексів, навчальних кабінетів. Причиною цього є нормативні документи Міністерства освіти і науки України, які фактично визначаютьпотенційних учасників та переможців торгів. Наразі залишилися не використаними 13 млн. гривень, виділених обласною радою для розвитку матеріально-технічної бази освітянських закладів.

Відтак, на пропозицію Івана Гальченка, комісія рекомендувала Департаменту освіти та науки облдержадміністрації підготувати проект листа до Міністра освіти і науки України стосовно забезпечення принципів демонополізації та конкуренції при проведенні процедури державних закупівель.

У контексті питання про звернення громадянки Лідії Черпакової щодо скасування премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк, комісія ухвалила доручити Науково-редакційному підрозділу - центру по дослідженню історії Полтавщини підготувати та надати в обласну раду історіографічну оцінку діяльності підпільної молодіжної організації «Нескорена Полтавчанка» та ролі Лялі Убийвовк у керівництві цією організацією.

На пропозицію громадських організацій, комісія рекомендувала створити робочу групу з числа депутатів обласної ради, представниківДепартаменту освіти та науки облдержадміністрації, громадськості для вивчення ситуації у Кременчуцькому ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради.

У ході засідання депутати погодили план роботи постійної комісії обласної ради на І півріччя 2015 року, рекомендували підготувати проект рішення сесії про внесення змін до Положення про обласну премію імені С.А.Ковпака, передбачивши присудження цієї премії до Дня захисника України – 14 жовтня.