Розглянуто земельні питання

e-mail Друк PDF

17 грудня під головуванням Валерія Капленка та за участю першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка, заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого, депутатів обласної ради, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, представників громадськості відбулося обговорення питань земельних відносин.

У контексті питання про звіт заступника голови обласної державної адміністрації щодо здійснення облдержадміністрацією делегованих їй радою повноважень з координації на території області діяльності місцевих землевпорядних органів Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовано розробити проект обласної Програми розвитку земельних відносин та подати його в обласну раду в установленому порядку.

Розглянуто клопотання Гоголівської сільської ради Шишацького району про погодження вилучення земельної ділянки площею 0,5 га із земель історико-культурного призначення «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя» та її надання релігійній громаді для будівництва та обслуговування Миколаївського Храму Української Православної Церкви.

Обговорюючи питання про визнання земель, що знаходяться в користуванні ПП «Агроекологія», особливо цінними і такими, що потребуютькомплексної охорони на обласному і державному рівні, учасники засідання наголосили на необхідності збереження земель ПП «Агроекологія», віднесення їх до природно-заповідного фонду. Разом із тим, було звернуто увагу на важливість забезпечення компенсаційних виплат тим власникам земельних часток (паїв), які матимуть бажання їх продати. Наразі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації рекомендовано підготувати відповідний проект рішення обласної ради.

Учасники зібрання схвалили іпроект Звернення обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до діючого законодавства України, які сприятимуть ефективній діяльності аграрного сектору економіки, продовольчій безпеці держави та розвитку сільських територій,