Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

17 грудня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення,в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік в частині соціального захисту населення. За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, в програмі закладені наступні основні завдання та заходи: забезпечення надання громадянам всіх соціальних гарантій за принципом «єдиного вікна» та контроль за своєчасним і належним наданням соціальної допомоги особам, які її потребують; надання пільг, передбачених чинним законодавством; забезпечення соціальної підтримки населення в умовах підвищення цін і тарифів на оплату житлово-комунальних послуг; забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Як доповіла Людмила Корнієнко, органами праці та соціального захисту населення вживаються заходи, направлені на реалізацію чинного законодавства щодо надання державних соціальних гарантій різним категоріям населення.

Прийом громадян на призначення державних соціальних допомог проводиться за спрощеним порядком за принципом «єдиного вікна» - за єдиною заявою на підставі одного пакету документів. До єдиної заяви включені допомоги, субсидії, компенсаційні виплати, пільги.

В районах і надалі буде збережено надання державних соціальних гарантій за єдиною заявою в рамках єдиного вікна.

Всього в області щомісячні виплати державних соціальних допомог отримують - 166,6 тис. осіб, в тому числі 118,7 тис. сімей з дітьми. Одноразові виплати – 98,7 тис. осіб.

Для фінансування програм соціального захисту населення з державного бюджету на 2014 рік передбачено 1821,1 млн.грн., станом на 12.12.2014 використано 1519,5 млн. грн. У тому числі на фінансування допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та інвалідам з дитинства передбачено кошти у сумі 1261,7 млн. грн., використано 1132,1 млн. грн.

Контроль за своєчасним і належним наданням допомоги особам, які її потребують, здійснюється через Центр по нарахуванню та здісненню соціальних виплат у Полтавській області шляхом контролю за правильністю та своєчасністю призначення допомог.

Основним завданням визначено виявлення і своєчасне призначення державних соціальних гарантій, а також визначення права на всі соціальні допомоги за однією заявою та одним пакетом документів.

Людмила Корнієнко також поінформувала депутатів про порядок призначення субсидій та компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг, надання пільг окремим категоріям громадян на придбання твердого палива і скрапленого газу, пільговий проїзд, оплату послуг зв’язку тощо.

Після детального обговорення з представниками громадськості даної інформації комісія підтримала проект Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік в частині соціального захисту населення.

У ході засідання депутати також підтримали питання про Стратегію розвитку Полтавської області на період до 2020 року, укладання трудового контракту з Сергієм Романенком на посаду директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату строком на 1 рік, погодили продовження терміну дії трудового контракту з Анатолієм Шкарбаном на посаді директора Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату строком на 3 роки, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.