Зустріч із директором Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні

e-mail Друк PDF

17 грудня перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрілися з директором Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні паном Гвідо Белтрані.

У ході зустрічі були обговорені питання реалізації на Полтавщині Українсько-Швейцарського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Як поінформував Олег Пругло, право взяти участь у проекті DESPRO виборювали представники 25 громад з нашої області. Комісія визначила кращими 10 проектів. Майже всі вони стосуються водопостачання населених пунктів. Один із проектів передбачає будівництво сміттєпереробного заводу. За умови співфінансування (40% вартості проекту становитиме грант, 40% - кошти громади, 20% - фінансові ресурси, які виділить влада) за 1-2 роки проекти очікується реалізувати.

Керівники області поінформували іноземного гостя про успішне впровадження в області проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», .висловили зацікавленість у конструктивній співпраці з Українсько-Швейцарським Проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Володимир Марченко, зокрема, зазначив, що на стадії формування в Україні громадянського суспільства напрацьовується нова модель, яка передбачає залучення громад до вирішення актуальних питань розвитку територій. Велику допомогу у цьому полтавцям надають колеги із Польської Республіки - Фундація Менеджерських ініціатив та Центр Східних Компетенцій із м. Люблін.

Від імені обласної ради Володимир Марченко висловив вдячність Швейцарській агенції розвитку та співробітництва в Україні за виявлену полтавцям довіру та запевнив, що влада та громадськість докладуть максимум зусиль для реалізації проектних завдань, виконають відповідні фінансові зобов’язання.

- Наш проект створений для того, щоб активізувати громаду і налагодити співпрацю між громадянами та органами влади, – сказав пан Гвідо. - Ваша відкритість і готовність приймати та підтримувати даний проект для нас дуже важлива. Ми дуже раді, що ви готові співпрацювати із громадами. Ми хочемо спонукати вас виносити гарні ідеї і пропозиції на національний рівень. Ми не маємо жодних сумнівів про успішну співпрацю з вами.

У зустрічі взяли участь експерти Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, журналісти.