Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

e-mail Друк PDF

18 грудня під головуванням Петра Ворони відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голови міських, районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

У ході засідання розглянуто проблему аварійних відключень електроенергії на території області, питання проекту порядку денного двадцять п’ятої сесії обласної ради шостого скликання, суспільно-політичну ситуацію в країні.

Розглядаючи проблему аварійних відключень електроенергії на території області, учасники зібрання заслухали інформацію директора зі збуту електро і теплоенергії ПАТ «Полтаваобленерго», депутата обласної ради Олега Романчука.

Олег Романчук повідомив, що у зв’язку з виникненням дефіциту палива та гідроресурсів, виникла загроза порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності. На вимогу Мінпаливенерго та по команді диспетчера Північної енергосистеми НЕК «Укренерго» на території області уведені графіки аварійних відключень у повному обсязі. Тривалість відключення електроенергії регламентується диспетчером Північної енергосистеми.

Учасники наради висловили на адресу товариства «Полтаваобленерго» критичні зауваження стосовно знеструмлення важливих підприємств та об'єктів соціальної сфери. Було зосереджено увагу на тому, що графіки аварійних відключень не враховують специфіки безперебійного забезпечення електроенергією окремих об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури області. Введення обмеження електропостачання вже призвело до аварійних відключень теплопунктів, котелень, водонапірних веж, каналізаційних систем, об'єктів соціальної сфери, що в умовах зимового періоду може створити техногенну катастрофу.

Олег Романчук повідомив, що об'єднана енергосистема України є енергодефіцитною і попросив з розумінням поставитися до ситуації, що склалася. Він запевнив учасників зібрання, що «Полтаваобленерго» перегляне існуючі на даний час графіки аварійних відключень. Нові графіки передбачатимуть черговість вимкнення і певні часові рамки. Населення області може сподіватися, що вже з понеділка наступного тижня відключення будуть впорядковані і не триватимуть більше 2 годин.

Під час засідання обговорено варіанти врегулювання питання по забезпеченню безперебійного постачання електроенергії до важливих об'єктів промисловості та сільського господарства. З метою недопущення дестабілізації суспільно-політичної та економічної ситуації, районним радам рекомендовано надавати населенню роз’яснення щодо відключення електроенергії через засоби масової інформації.

Потому голова обласної ради Петро Ворона поінформував присутніх про питання, які планується розглянути на черговій сесії обласної ради.

Перед присутніми виступили Володимир Марченко, в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, які надали роз’яснення по основним питанням чергової сесії обласної ради.

Петро Ворона наголосив не необхідності детального опрацювання територіальними громадами Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, оскільки це плановий документ найвищого рівня планування в регіоні, її реалізація вимагає зосередження фінансових, фізичних та людських ресурсів. Всі зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в області, громадянського суспільства, наукових кіл і громадян будуть націлені на успішну реалізацію проектів та заходів, передбачених стратегією.

Слідом учасники зібрання обговорили питання про суспільно-політичну ситуацію в країні.

Як зазначив Петро Ворона, на районні ради сьогодні покладено завдання зберегти спокій, забезпечити стабільність у районах. Він закликав голів районних рад до дієвої співпраці з громадськістю в питаннях організації допомоги військовослужбовцям АТО та їх сім'ям.

Петро Ворона також наголосив на необхідності прискорення реформування місцевого самоврядування. Обласні та районні ради повинні мати можливість створювати виконкоми для реалізації своїх повноважень. На переконання Петра Ворони, сьогодні органи місцевого самоврядування повинні будувати відносини з органами виконавчої влади на партнерських засадах.

По закінченні засідання учні Решетилівської гімназії передали голові обласної ради медикаменти на потреби військовослужбовців АТО , які були придбані за рахунок благодійних внесків.