Депутати розглянули проекти обласних програм

e-mail Друк PDF

9 березня на засіданні постійної комісії обласної ради, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка розглянуто ряд бюджетних і майнових питань.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, начальники обласних управлінь і служб.

Спочатку депутати розглянули блок питань, які планується внести до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради.

Зокрема, було заслухано та проаналізовано звіт про виконання обласного бюджету за 2010 рік, який представив начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошниченко. Обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів)  виконано в сумі 622 млн. грн. У порівнянні з 2009 роком надходження доходів збільшилися на 96,7 млн. грн., або на 18,4%. Планові показники виконано на 111,3%. Надпланові надходження склали 63 млн. грн. За видатками обласний бюджет виконано на 95,8% до плану.

Далі комісія розглянула проекти регіональних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток Полтавщини: обласної Програми розвитку галузі тваринництва на 2011-2015 роки; обласної Програми розвитку дорожнього руху на 2011-2014 роки; обласної Програми «Попередження виникнення аварійних ситуацій в окремих загальноосвітніх навчальних закладах області на 2011 рік»; Програми технічного і фінансового забезпечення,  подальшого збереження, вдосконалення та  розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Полтавської області на період до 2015 року;  Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Полтавської області на 2011-2015 роки; Регіональної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки; обласної цільової соціальної програми протимінної діяльності на 2011-2014 роки; обласної  Комплексної програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки.

Депутати схвалили продовження терміну дії обласної Програми будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2008-2010 роки до кінця 2012 року. Очікується, що фінансування з обласного бюджету забезпечить завершення будівництва та введення в експлуатацію підвідних газопроводів до сіл області. Утім, обговорюючи проект програми, депутати висловили ряд зауважень та конкретних пропозицій.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко звернув увагу на доцільність будівництва газопроводу до села Стукалівка Гребінківського району від газової мережі сусідньої Черкаської області, що  зекономить значні бюджетні ресурси.

Депутат Валерій Головко запропонував зберегти встановлену раніше черговість на фінансування будівництва підвідних газопроводів.

Про необхідність залучення позабюджетних фінансових ресурсів у будівництво газопроводів вів мову голова комісії Валерій Пархоменко.

Голова обласної ради Іван Момот зазначив необхідність фінансової участі районних і сільських бюджетів у реалізації заходів цієї програми. Відтак, на його пропозицію, комісія рекомендувала розробникам програми визначити обов’язкову умову для фінансування будівництва підвідних газопроводів – участь місцевих бюджетів в обсязі 30% від залишкової вартості будівельних робіт.

У ході засідання депутати розглянули та попередньо узгодили пропозиції облдержадміністрації щодо напрямів використання коштів обласного бюджету за рахунок вільних лишків на початок року.

Комісія підтримала пропозицію депутата Володимира Оніщенка - рекомендувати Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації надати в обласну раду інформацію про виконання Програми технічного оснащення підприємств житлово-комунального господарства, прийнятої рішенням дев’ятої сесії обласної ради п’ятого скликання від 8 червня 2007 року зі змінами, затвердженими чотирнадцятою сесією обласної ради п’ятого скликання від 25 березня 2008 року, в частині використання в містах і районах  області спецавтотранспорту, придбаного за кошти обласного бюджету.

Депутати схвалили продаж шляхом проведення аукціону нежитлових будівель за адресою: Полтавська область, смт Семенівка, вул. Чапаєва, 178; м. Кременчук, вул. Молодогвардійців, 30; розглянула заяви і звернення, що стосувалися розміщення тимчасово вільних грошових коштів обласного бюджету на депозитних рахунках, погодження результатів конкурсу оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області у містах Полтаві та Хоролі, укладання договорів позички.