Двадцять п’ята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

19 грудня відбулося пленарне засідання двадцять п’ятої сесії обласної ради. Вів засідання виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

У роботі сесії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, який виконує військовий і громадянський обов’язок у зоні АТО і нині перебуває у короткотерміновій відпустці, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

Хвилиною мовчання учасники пленарного засідання вшанували пам’ять депутата обласної ради Андрія Прокоф’єва, а також героїв, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході нашої країни.

За традицією відбулося нагородження. Голова обласної ради Петро Ворона та виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло вручили Почесні грамоти обласної ради депутатам обласної ради Юрію Бульбасі та Анатолію Олійнику.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього 16 додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

На рекомендацію постійних комісій обласної ради, облдержадміністрацією було відкликано до прийняття Державного бюджету України на 2015 рік проект рішення: «Про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік».

Розгляд питання «Про звіт заступника голови обласної державної адміністрації щодо здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй радою повноважень з координації на території області діяльності місцевих землевпорядних органів», на рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, вирішено перенести на наступну сесію та заслухати разом із питанням про обласну Програму розвитку земельних відносин.

Сесія підтримала пропозицію президії обласної ради перенести на наступну сесію розгляд питань, що стосуються погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ПАТ «Укргазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення площ на території Карлівського. Шишацького, Великобагачанського, Миргородського, Лохвицького Чутівського, Гадяцького, Полтавського, Котелевського, Диканського районів Полтавської області. Дане рішення ухвалено у зв’язку з тим, що Державний бюджет України на 2015 рік ще не прийнятий та відбувається зміна керівництва компанії.

З розгляду на сесії було знято й питання про внесення змін до опису меж на користування товариством з обмеженою відповідальністю «Білагро» мисливськими угіддями на території Великобагачанського району, яке направлено на доопрацювання.

Потому відбувся розгляд питань порядку денного сесії.

Після ґрунтовного обговорення проекту Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, депутати даний проект рішення не підтримали, рекомендувавши його доопрацювати та погодити на рівні районів.

Було підтримано внесення змін до регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 роки, до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році, затвердженого рішенням двадцять другої сесії обласної ради шостого скликання від 25 квітня 2014 року; до Переліків об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області, які будуть фінансуватися в 2014 році за рахунок субвенції з державного бюджету; внесення змін та доповнень - до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки.

Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2014 рік, затвердила порядок фінансування видатків обласного бюджету в 2015 році до його затвердження сесією обласної ради.

Депутати проголосували за оголошення 2015 року в Полтавській області

Роком українського поета Василя Симоненка.

У ході пленарного засідання обласна рада розглянула ряд майнових питань. Зокрема, було внесено зміни до рішення сімнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», надано згоду на прийняття об’єктів водопостачання в с. Петрівці Миргородського району у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, схвалено приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

Сесія схвалила створення тимчасової контрольної комісії Полтавської обласної ради з питань перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал», розглянула подання прокуратури Полтавської області щодо надання в користування громадській організації «Комсомольське міжрайонне товариство мисливців і рибалок «Тахтаївське» мисливських угідь на території Кременчуцького району.

Питання про додаткове надання в користування ПАФ «Подоляка» мисливських угідь на території Диканського, Полтавського, Решетилівського районів сесія депутати не підтримали.

Було підтримано проекти рішень про надання гірничих відводів підприємствам для розробки родовищ піску; про погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів на видобування мінеральних природних столових вод, вуглеводнів.

Не знайшов підтримки у депутатів проект рішення «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Інженерно-бурова група «Тритон» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного Західно-Машівської площі на території Полтавського та Машівського районів Полтавської області, а також блок проектів рішень стосовно надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, нафти, газу природного, газу сланцевих товщ на території області;

Сесія прийняла ряд звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Управління внутрішніх справ у Полтавській області, погодила депутатські запити Миколи Хоменка, Миколи Ганнущенка Олександра Масенка, Івана Гальченка, Володимира Коваля, Івана Панасенка, розглянула інші питання порядку денного.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 59 питаннях порядку денного.

У «різному» депутат Степан Бульба зачитав заяву фракції Соціалістичної партії України в обласній раді щодо неприпустимості скорочення Урядом України соціальних програм у 2015 році, депутат Юрій Кривошеєв порушив проблему підтримки розвитку мисливських господарств та збереження довкілля; голова обласної ради Петро Ворона, депутати Анатолій Шкарбан, Юрій Цомартов вели мову про необхідність дотримання виконавчої дисципліни депутатами обласної ради; Іван Панасенко звернув увагу на необхідінсть сприяння розвитку на Полтавщині фермерських господарств; представник «Громадської Ради при обласній раді Ігор Головатий розповів про співпрацю громадськості з постійними комісіями обласної ради, громадський активіст Олег Підгорний піддав критиці діяльність Громадської Ради при обласній раді.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що обласна рада стала більш відкритою, працювала конструктивно. Саме тому сесійні питання були розглянуті. Голова обласної ради підкреслив, що депутати продемонстрували на сесії позицію відстоювання інтересів області, територіальних громад, виборців.

 

Звернення

до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників політичних сил, що пройшли до парламенту, народних депутатів України від Полтавщини щодо внесення змін до діючого законодавства України

З метою створення сприятливих умов щодо ефективної діяльності аграрного сектору економіки, забезпечення продовольчої безпеки держави та розвитку сільських територій, вважаємо за необхідне невідкладно розглянути наступні пропозиції для внесення змін до діючого законодавства України, яке регламентує використання земельних та водних ресурсів:

1.Пункт 1 статті 122 Земельного кодексу України викласти в редакції: „Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність, або в користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Сільські, селищні ради на відповідній території підпорядкування за погодженням територіальних громад передають у власність або в користування земельні ділянки із земель державної власності за межами населених пунктів для ведення сільськогосподарського виробництва;

2.Стан орендних земельних відносин, що склалися після набуття чинності Закону України від 27.03.2014 №1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” (далі Закон), викликає значне занепокоєння орендарів земельних ділянок.

Законом внесено зміни до статті 288 Податкового кодексу України, якими з 01.04.2014 передбачено сплату орендної плати за використання земель державної та комунальної власності в розмірі 3-х відсотків нормативної грошової оцінки вартості землі. Орендарі таких земель, що знаходяться в межах населених пунктів (а це переважно господарські двори), тепер мають сплачувати на порядки вищу суму орендної плати, ніж за попередньо діючими договірними умовами.

В цьому зв’язку пропонуємо внести відповідні зміни до діючого законодавства України, а саме:

-віднести облік орендованої землі під господарськими дворами колишніх колективних сільськогосподарських підприємств до складу земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (в переважній більшості вони розташовані на краю сіл і безпідставно були включені до територій населених пунктів);

-нарахування орендної плати за використання землі під господарськими дворами проводити від вартості землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, визначеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2011 №1185 „Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів”.

3.Скасувати положення законодавства України в частині обов’язковості розробки проектів еколого-економічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь; запровадити процедуру обов’язкового декларування сівозмін та моніторингу стану родючості грунтів.

4.Статтю 122 Земельного кодексу України доповнити абзацом: „Районні державні адміністрації на відповідній території підпорядкування передають земельні ділянки, які зайняті водними об’єктами, в користування для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт та для цілей аквакультури”;

5.Частину 2 статті 134 Земельного кодексу України доповнити абзацом: „Надання в оренду земельних ділянок, зайнятих водними об’єктами для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт”;

6.Порядок розробки паспорта водного об’єкта, який затверджений наказом Міністерства природи України від 18.03.2013 № 99 і зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307, доповнити абзацом: „Роботи з виготовлення паспорта водного об’єкта може оплачувати на договірних засадах будь-яка особа, яка на відповідній правовій підставі користується водним об’єктом, або має намір набути право користування ним”.

 

Прийнято на двадцять п’ятій сесії

Полтавської обласної ради шостого скликання

19 грудня 2014 року

 

ЗВЕРНЕННЯ

Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України

Останнім часом у Полтавській області, як і по всій Україні, стали запроваджуватися відключення подачі електроенергії без попередження та проведення роз’яснюючої роботи з населенням.

Такі дії приносять незручності та навіть шкоду закладам охорони здоров'я, освіти, промислового і сільськогосподарського сектору, а особливо населенню, можуть призвести до виходу з ладу побутової техніки.

Є під великим сумнівом наявність об'єктивних причин для таких дій з боку енергопостачальних організацій, оскільки в засобах масової інформації оприлюднено факт непрофесійних дій членів Уряду щодо закупівлі вугілля в Південно-Африканській Республіці, непридатного для використання на теплових електростанціях.

Люди сьогодні вимагають не тільки повноти інформації з цього питання, але й відповіді – хто винен у виникненні такої ситуації, чому енергогенеруючі компанії залишились без відповідного палива, хто відповість за це недбальство?

Виходячи з вище викладеного, на вимогу громади Полтавщини, просимо вжити термінових дієвих заходів з метою упорядкування подачі електроенергії до споживачів.

 

Прийнято на двадцять п’ятій сесії

Полтавської обласної ради шостого скликання

19 грудня 2014 року

 

Звернення

Полтавської обласної ради

до Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615 затверджено Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, відповідно до якого до повноважень обласних рад належить погодження отримання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону.

Підпунктом 13 пункту 8 цього Порядку зазначено, що без проведення аукціону спеціальний дозвіл на користування надрами надається у разі геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки та видобування корисних копалин, суб'єктами господарювання державного сектора економіки та господарськими товариствами, у статутному (складеному) капіталі яких не менш як 25 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі.

У результаті практичного застосування цієї норми, підприємства з державною часткою власності після отримання відповідних дозволів ставали співзасновниками приватних підприємств, які і виявлялися фактичними надрокористувачами за цими дозволами. Так, наприклад, ТОВ "Голден Деррік" (33 відсотки державної частки власності) є співзасновником ТОВ "Косул" та ТОВ "ТГД", які використовують спеціальні дозволи на користування надрами, погоджені обласною радою компанії "Голден Дерік".

З метою усунення можливостей для подібних ситуацій просимо внести відповідні зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 року № 615.

 

Разом з цим, зважаючи на соціальну напругу в регіоні, яку спричиняє діяльність підприємств нафтогазового комплексу (складна екологічна ситуація, руйнування шляхів, забруднення водоносних горизонтів, інше), вкотре звертаємо увагу Кабінету Міністрів України на необхідність перерозподілу надходжень від платежів за користування надрами загальнодержавного значення.

З метою забезпечення стабільної роботи нафтогазовидобувної галузі та зацікавленості органів місцевого самоврядування у налагодженні ефективної співпраці з підприємствами галузі, просимо внести зміни до Бюджетного кодексу України, передбачивши спрямування до 10 відсотків від загального обсягу плати за користування надрами за видобуті нафту, газ і газовий конденсат, до бюджетів розвитку регіонів, на території яких знаходяться виробничі потужності з видобутку вуглеводнів.

 

Прийнято на двадцять п'ятій сесії

Полтавської обласної ради шостого скликання

19 грудня 2014року