Продовження роботи Швейцарсько-Українського проекту DESPRO в Полтавській області

e-mail Друк PDF

25 грудня за участю виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Володимир Марченка, заступника голови обласної ради Володимира Микійчука відбулося спільне засідання регіональної координаційної ради та регіонального наглядового комітету Швейцарсько-Українського проекту “підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.

На комісії було розглянуто 10 проектів будівництва водогонів.

Проектні пропозиції подали територіальні громади з Решетилівського, Кобеляцького, Гребінківського, Лохвицького, Кременчуцького, Полтавського, Чорнухинського районів.

Рішенням конкурсного комітету та комісії були підтримані усі представлені проекти від представників територіальних громад Полтавщини.

“Ми підтримали 10 проектів на будівництво водогонів на Полтавщині, які були подані від районів. Їх запропонували, як від імені облради, так і від імені комітету. Проекти надішлють до центрального офісу DESPRO. Ми пропонуємо включити їх до всеукраїнської програми, яка фінансуватиметься Швейцарсько-Українським проектом”, – наголосив  Володимир Марченко.

Довідково. Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це провідний проект швейцарської технічної допомоги у секторі врядування. Особливістю проекту є те, що він має на меті налагодження взаємодії з громадами, враховуючи пріоритетні напрями розвитку держави, при цьому використовуючи досвід Швейцарії у децентралізованому наданні послуг. Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному розвитку в Україні.

DESPRO вже надає технічну допомогу та сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областях. У липні цього року Полтавську область включено як цільовий регіон проекту.

Відповідно до підписаного Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною радою та Полтавською облдержадміністрацією передбачається конкурсний відбір та реалізація в області 10 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.