Прес-конференція Володимира Марченка та Олега Пругла

e-mail Друк PDF

29 грудня в обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» відбулася спільна прес-конференція за підсумками 2014 року виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка та першого заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла.

Керівники області поінформували журналістів місцевих та центральних засобів масової інформації, представників громадських організацій про результати соціально-економічного розвитку області, роботу промислових підприємств та АПК. Вони розповіли, що цей рік був нелегким для області. Є як перемоги, так і втрати.

«Цей рік порівнювати з іншими роками незалежності України неможливо. У держави змінилися пріоритети. Зараз головне отримати мир, щоб могла повноцінно розвиватися промисловість та інші галузі», – сказав Олег Пругло.

Він зауважив, підвести підсумки 2014 року ще важко, оскільки немає усіх статистичних даних, але загальні тенденції окреслити можна. «Полтавська область була і залишається економічним донором України. Хоча розвиток промисловості трохи й уповільнився (простежується спад на 6,3 %), але у порівнянні з іншими областями – це не таке велике й падіння. У галузі сільського господарства Полтавщина обіймає другу сходинку серед регіонів України. Загалом зібрано 4,8 млн. тонн зерна», – повідомив Олег Пругло.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, найбільш постраждалою є машинобудівна галузь. Обсяги виробництва у секторі машинобудування в поточному році знизилися на 44%. Об’єктивною причиною цього є погіршення політичних та торгівельно-економічних відносин з Російською Федерацією.

Як зазначив Олег Пругло, за 2014 рік в області вдалося реалізувати основні заплановані програми із соціального захисту населення та енергозбереження.

Володимир Марченко розповів про діяльність депутатського корпусу обласної ради, співпрацю депутатів із громадськими організаціями, роботу по наданню допомоги землякам-учасникам антитерористичної операції, сім’ям загиблих захисників України.

Значним досягнення року, що минає, Володимир Марченко вважає конструктивну співпрацю органів місцевого самоврядування Полтавщини з спільним Проектом Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проектом GIZ «Енергоефективність у громадах». Участь у цих проектах, наголосив Володимир Марченко, підвищує активність громад, дозволяє залучити додаткові фінансові ресурси для вирішенні актуальних питань розвитку територій.

Важливим, на думку Володимира Марченка, є й те, що полтавці (працівники органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій, студентської молоді) долучилися до вивчення кращого досвіду підготовки та впровадження реформ, який презентували представники Фундації Менеджерських ініціатив з міста Любліна (Республіка Польща).

Одним із здобутків обласної ради у 2014 році Володимир Марченко назвав запровадження дієвого механізму фінансової участі підприємств видобувного комплексу у розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин.

Як зазначив Володимир Марченко, чимало було зроблено у нинішньому році для погашення фінансових зобов’язань 2013 року, виконання доходної частини місцевих бюджетів.

Потому Володимир Марченко та Олег Пругло відповіли на запитання журналістів та представників громадськості, які стосувалися питань боротьби з проявами корупції, звітування перед депутатами та громадськістю про виконання обласних програм, процедури призначення керівників, попередження протизаконного видобутку корисних копалин окремими підприємствами, участі депутатів у пленарних засіданнях сесій та ін.