На Полтавщині готуються до четвертої хвилі мобілізації

e-mail Друк PDF

5 січня виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати – члени постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном; з питань забезпечення законності та правопорядку – взяли участь у нараді, яку провів голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Першим було розглянуто питання про підготовку та організацію мобілізації в Полтавській області. Як доповів обласний військовий комісар Борис Павлов, протягом трьох черг мобілізації до Збройних сил України було мобілізовано 4595 жителів Полтавщини та 193 одиниці техніки з підприємств області. Поміж проблем, які можуть виникнути при проведенні чергової мобілізації – забезпечення оповіщення громадян, мобілізація техніки та її доставка у зону АТО.

Про підготовку до проведення чергової мобілізації також поінформували районні військові комісари та керівники райдержадміністрацій.

Обговорюючи питання, депутат обласної ради, голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Цомартовнаголосив на необхідності якісної військової підготовки призовників та резервістів, проведення з ними індивідуальних бесід, які сприятимуть свідомому ставленню до виконання військового і громадянського обов’язку. Також Юрій Цомартов порушив питання безпеки області: врахування та упередження можливих загроз і дестабілізуючих факторів, протистояння диверсійним групам.

У контексті даного питання голова облдержадміністрації Валерій Головко підкреслив важливість співпраці органів влади, військових комісаріатів, керівників підприємств, громадських організацій щодо забезпечення виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», рішення керівництва нашої держави про часткову мобілізацію, наголосив на посиленні персональної відповідальності посадовців.

Потому учасники наради заслухали звіт начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Віктора Стеблянка про виконання регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік. Зокрема, було зазначено, що із виділених обласною радою на заходи програми 5 млн. грн. використано 4 млн. 770 тис. грн. Ці кошти були спрямовані на збереження життя і здоров’я полтавців, мобілізованих на захист України. На Інтернет-сайті управління кожен бажаючий може ознайомитися з фінансовими документами, які свідчать про цільове використання бюджетних ресурсів.

Також у ході наради були розглянуті питання: про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування в Полтавській області; про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.