На батьківщині Василя Симоненка вшанували його пам’ять

e-mail Друк PDF

8 січня у Лубенському районі відбулися урочисті заходи, присвячені 80-річчю від дня народження видатного українського поета та громадського діяча Василя Симоненка.

Полтавську обласну раду на урочистостях представляв заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, облдержадміністрацію - заступник голови облдержадміністрації Роман Чабановський.

У селі Біївці, де народився Василь Симоненко, відбувся мітинг. Представники органів влади, творчої інтелігенції, громадськості говорили про літературний шлях, поетичну майстерність, активну громадянську позицію Василя Симоненка.

Володимир Микійчук, зокрема, зазначив, що Василь Симоненко прожив коротке, але яскраве життя, сповнене творчої наснаги, боротьби за свободу і незалежність України та її народу. Саме поезія Василя Симоненка (сатира на радянський лад, засудження російського великодержавного шовінізму) дала початок українському рухові опору 60-х років минулого століття.

Заступник голови обласної ради наголосив, що Василь Симоненко є гордістю України, народним поетом, а його творчість – джерелом мудрості і патріотизму сучасників. Зважаючи на це, Полтавська обласна рада проголосила 2015 рік на Полтавщині роком українського поета Василя Симоненка.

Разом із іншими учасниками урочистостей Володимир Микійчук відвідав батьківську хату поета, поклав квіти до пам’ятника Василю Симоненку.

У Тарандинцівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, де навчався Василь Симоненко і якій присвоєно його ім’я, Володимир Микійчук ознайомився з експозицією шкільного музею, потому взяв участь у церемонії нагородження лауреатів літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка, заснованої Лубенською районною радою.

Завершилися урочисті заходи літературно-мистецьким святом «Я для тебе горів, український народе», яке відбулося у районному будинку культури.