На порядку денному – сесійні питання

e-mail Друк PDF

14 січня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради, на якому розглянуто питання, внесені до проекту порядку денного двадцять шостої позачергової сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі комісій взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови районних рад та райдержадміністрацій, представники громадських організацій.

Депутати підтримали внесення змін до показників обласного бюджету на 2014 рік за рахунок трансфертів із державного бюджету.

Потому було розглянуто питання про обласний бюджет на 2015 рік. Як доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, доходи обласного бюджету (без врахування дотацій, субвенцій та власних надходжень бюджетних установ) на 2015 рік визначено у сумі 564,9 млн.грн., що на 220,2 млн.грн. (28,1 %) менше фактичних надходжень за 2014 рік. Обсяг доходів загального фонду (без врахування міжбюджетних трансфертів) складає 564,4 млн.грн., що на 191,1 млн.грн. (25,3%) менше фактичних надходжень за 2014 рік. Обсяг доходів спеціального фонду (без врахування власних надходжень бюджетних установ) прогнозується у сумі 519,6 тис.грн. Видатки обласного бюджету на 2015 рік плануються в обсязі

3679,2 млн. грн., з ростом на 371,6 млн. грн. або на 11,2 відсотків в порівнянні з затвердженими показниками 2014 року. Проектом бюджету установлено обсяг резервного фонду обласного бюджету в сумі 13,0 млн.грн.

За словами Павла Кропивки, в обласному бюджеті вперше передбачена дотація у 30 млн. грн. районним та сільським бюджетам для вирішення невідкладних питань, дотриманий принцип субсидіарності у наближенні бюджетних видатків до отримувачів послуг, зміцнена доходна база бюджетів місцевого самоврядування.

Про фінансування у 2015 році видатків по галузях поінформували директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сергій Шевчук, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Олександр Пєшков, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Сергій Шульга.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, депутати: Юрій Муха, Михайло Стеценко, Іван Гальченко, Степан Бульба, Анатолій Шкарбан, Юрій Кривошеєв, Микола Перепелиця, Володимир Оніщенко, голова Карлівської районної ради Петро Світлик, голова Полтавської районної ради Василь Степенко, інші учасники засідання.

Наразі проект рішення «Про обласний бюджет на 2015 рік» постійні комісії підтримали та рекомендували внести на розгляд сесії.

У контексті питання про Стратегію розвитку Полтавської області на період до 2020 року депутат Лев Жиденко вніс пропозицію передбачити одним із стратегічних завдань диверсифікацію джерел електричної енергії, депутат Анатолій Шкарбан – збільшити відсоток дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості.

Відтак, проект Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року депутати схвалили.

Також у ході засідання депутати розглянули та підтримали проект Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік.