Володимир Микійчук про встановлення у Полтаві пам’ятного знаку на вшанування подій та учасників Майдану

e-mail Друк PDF

15 січня заступник голови обласної ради Володимир Микійчук зустрівся з журналістами ТОВ «Судія «Місто» на їхнє прохання та розповів про стан виконання рішення позачергової сесії обласної ради від 24 лютого 2014 року щодо встановлення пам’ятного знаку на вшанування подій та учасників Майдану 2013-2014 років.

Як зазначив Володимир Микійчук, Революція гідності – це велична в історії України подія, яка зумовила політичні та суспільні зміни у нашій державі, визначила майбутнє України та її народу. Саме тому питання встановлення у Полтаві пам’ятного знаку на вшанування подій та учасників Майдану, яке було ініційоване громадськістю, є надзвичайно важливим.

Відтак, на виконання рішення обласної ради було оголошено Відкритий конкурс на визначення кращої проектної пропозиції пам’ятного знаку, сформовано компетентне журі.

За словами Володимира Микійчука, журі розглянуло матеріали, подані на конкурс, проте переможців не визначило. Це пояснюється тим, що більшість учасників конкурсу планували встановлення пам’ятного знаку на площі Конституції, де раніше стояв пам’ятник Леніну. Враховуючи думку громадськості, журі визначило місцем встановлення пам’ятного знаку ділянку, що прилягає до будівлі Полтавської обласної ради. Зважаючи на це, конкурс було продовжено до 25 січня нинішнього року.

Володимир Микійчук підкреслив, що управлінню містобудування та архітектури, управлінню культури облдержадміністрації доручено організувати виставку конкурсних робіт у Полтавському художньому салоні та забезпечити інтернет-голосування громадян, результати якого журі обов’язково врахує.

За умовами конкурсу, його переможці отримають грошові винагороди та почесні відзнаки. Та головне, вважає Володимир Микійчук, - це увічнення Майдану, який довів цінність особистості людини, її гідності.

Результати конкурсу, до участі в якому запрошені не лише фахівці, а й школярі, студенти, домогосподарки, пенсіонери, будуть оголошені 10 березня 2015 року.