Двадцять шоста позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

16 січня відбулося пленарне засідання двадцять шостої позачергової сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

За традицією відбулося нагородження - Петро Ворона вручив Почесну грамоту обласної ради депутату обласної ради Володимиру Ковалю.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього п’ять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

Потому відбувся розгляд питань порядку денного сесії.

Своїми рішенням обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2014 рік за рахунок трансфертів із державного бюджету.

Потому депутати затвердили обласний бюджет на 2015 рік, Стратегію розвитку Полтавської області на період до 2020 року та Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік.

У ході пленарного засідання обласна рада також розглянула та схвалила проекти рішень щодо охорони здоров’я: «Про підтримку Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей» на 2015-2019 роки», «Про затвердження Порядку забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2015 році».

Сесія погодила депутатські запити Олександра Іваніни та Степана Бульби.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 10 питаннях порядку денного.

У «різному» депутат Юрій Кривошеєв порушив проблему незадовільного відвідування частиною депутатів засідань обласної ради; депутат Віктор Скочко та громадський активіст Олег Підгорний вели мову про взаємовідносини, що склалися між керівниками обласної ради та представниками громадських організацій, про забезпечення співпраці обласної ради з громадськістю в питаннях кадрової політики, боротьби з корупцією, управління майном спільної власності територіальних громад області; представник Громадської ради при обласній раді Станіслав Цись поінформував про фінансові порушення державними службовцями та посадовими особами, виявлені громадськістю, звинувачення стосувалися, зокрема, депутата Олександра Іваніни; Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь звернув увагу на проблемні питання, пов’язані із фінансуванням міськими радами міст районного значення об’єктів соціальної інфраструктури.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що засідання обласної ради відбулося порівняно швидко, проте було результативним. На думку Петра Ворони, цьому значною мірою сприяла попередня робота постійних комісій та президії обласної ради, яка відбулася за участі керівників облдержадміністрації, голів районних рад та райдержадміністрацій. Наразі основні напрямки обласного бюджету збалансовано, у головному фінансовому документі області максимально враховані пропозиції, які висловили депутати. «Мені приємно, що депутати прийняли обласний бюджет на 2015 рік значною більшістю голосів», - підкреслив Петро Ворона.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до того, що трибуну обласної ради окремі громадські активісти використовують для звинувачень та образ на адресу депутатів, Петро Ворона заявив, що дотримується жорсткої позиції та припинить подібну практику. Він наголосив, що провину будь-якої людини мають встановлювати виключно правоохоронні органи та суд. Використовувати засідання обласної ради для викриків та обливання брудом депутатів Петро Ворона вважає неприпустимим.

«Ми налаштовані на співпрацю з громадськістю. Представники Громадської ради активно працюють у постійних комісіях, їхню точку зору депутати враховують при прийнятті рекомендацій, - сказав голова обласної ради. - Це і є прикладом конструктивної співпраці». Разом із тим, Петро Ворона наголосив, що представники громадськості та депутати повинні поважати один одного.