Соборність України і Полтавщина

e-mail Друк PDF

22 січня у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій експоновано документальну виставку “Полтавщина в Українській революції 1917-1921 років. До Дня Соборності України. Мовою документів”.

У церемонії відкриття експозиції взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, який, зокрема, наголосив: “День Соборності — це велике свято для України. Тисячі людей загинули за нашу незалежність, за соборність нашої держави, за те, щоб ми жили у вільній Україні. Ми сьогодні, як ніколи, повинні розуміти внесок тих людей, цінувати його і не забувати!”.

За словами директора державного архіву Полтавської області Валентини Гудим, мета заходу — ознайомлення громадськості з архівними документами, що розповідають про події української революції 1917-1921рр, розбудову соборної і незалежної української держави; проголошення Акта Злуки 22 січня 1919р. Між УНР і ЗУНР, участь краян у визвольних змаганнях, популяризація архівних документів.