Депутати - аграрії обговорили ситуацію, яка склалася в агропромисловому комплексі

e-mail Друк PDF

23 січні під головуванням Валерія Капленка відбулося розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У роботі комісії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, депутати - члени постійних комісій обласної ради: з питань екології та раціонального природокористування - Віктор Скочко, з питань соціального захисту населення - Анатолій Шкарбан, з питань молодіжної політики, спорту та туризму - Григорій Хан, з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери - Микола Перепелиця; помічник народного депутат України Олега Кулініча Сергій Нерозя, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули відповідь Міністерства аграрної політики України на Звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до діючого законодавства України, прийняте на пленарному засіданні двадцять другої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання 25 квітня 2014 року.

Йшлося про пропозиції обласної ради по внесенню змін до діючого законодавства України, яке регулює державну реєстрацію прав нанерухоме майно та їх обмежень, використання земельних і водних ресурсів.

Реалізація цих пропозицій на загальнодержавному рівні, на переконання депутатів, мала забезпечити умови для ефективної діяльності аграрного сектору економіки, розвитку сільських територій, виконання завдань продовольчої безпеки України.

Утім, на сьогодні переважна більшість пропозицій депутатів-аграріїв Полтавської обласної ради не врахована.

За інформацією Сергія Нерозі, народний депутат України Олег Кулініч вніс до Верховної Ради України законодавчі ініціативи, які повинні вирішити ряд проблемних питань вітчизняних сільгосптоваровиробників. Відповідні законопроекти зареєстровані та перебувають на розгляді у комітетах Верховної Ради.

Наразі комісія ухвалила звернутися до Верховної Ради України з проханням прискорити розгляд законопроектів, внесених народним депутатом України Олегом Кулінічем.

Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовано до врегулювання питання на законодавчому рівні не надавати у користування земельні ділянки за межами населених пунктів без погодження з органами місцевого самоврядування.

Депутати підтримали пропозицію Тетяни Корост про створення робочої групи по напрацюванню пропозицій до Програми реформування агропромислового комплексу.

З метою зміцнення співробітництва щодо розвитку земельної, податкової, природоохоронної та екологічної сфери, прагнучи підвищити ефективність їхнього правового регулювання та виходячи із інтересів територіальних громад у частині планування продовольчої безпеки держави, розвитку сільських територій, голові облдержадміністрації та голові обласної ради рекомендовано підготувати та укласти на 2015 рік Меморандум про співпрацю з органами державного нагляду та контролю щодо перегляду програм проведення перевірок, застосування штрафних санкцій до сільськогосподарських товаровиробників (до врегулювання проблемних питань на законодавчому рівні).

У ході засідання депутати також обговорили ситуацію, яка склалася на сільськогосподарських підприємствах області у зв’язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України.

Заступник голови профільної комісії Валерій Капленко, депутати: Олександр Коваленко, Василь Стасовський, Микола Андрієнко, Тетяна Корост, Михайло Харченко висловили стурбованість недосконалістю системи оподаткування сільськогосподарських підприємств, яка порушує інтереси селян та гальмує розвиток сільськогосподарського виробництва.