Відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради

e-mail Друк PDF

29 січня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету та управління майном, з питань житлово-комунального господарства, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

У ході засідання депутати розглянули питання про отримання Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго» кредиту від Європейського Банку реконструкції та розвитку на реалізацію проекту «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава».

За інформацією генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимира Чернявського, проект «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава» передбачає: здійснення модернізації на котельні по вул. Ціолковського, 8 із заміною пальників, мережних насосів, капітальним ремонтом котлів, встановленням економайзерів,теплообмінників; реконструкції котельні по вул. Володарського, 7 із заміною застарілих котлів на сучасні; реконструкція котельні по вул. Медична, 1 із встановленням котла на біопаливі; встановлення індивідуальних теплових пунктів понад 400 штук.

Як доповів Володимир Чернявський, свою зацікавленість в участі у проекті виразив Європейський Банк реконструкції та розвитку. Консультантами Банку було розроблене техніко-економічне обґрунтування проекту, підприємство пройшло аудиторську та юридичну перевірки. Результатом проведеної роботи стало підписання у листопаді 2014 року Переліку умов фінансування проекту між сторонами: Полтавською облдержадміністрацією, Полтавською міською радою, Полтавською обласною радою та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

Цим документом передбачено такі основні умови надання кредиту: кредит ЄБРР – 15 млн. євро.; кредит ЄБРР Фонд чистих технологій – 4 млн. євро.; грант Е5Р – 5 млн. євро.; місцевий внесок (капітальні видатки) – 4,5 млн.євро., строк кредитування – до 13 років включно з трьохрічною відстрочкою та десятирічним терміном погашення основної суми боргу; розмір процентної ставки – 6 % по кредиту ЄБРР та 0,75 % по кредиту ЄБРР ФЧТ; забезпечення – фінасова гарантія міста Полтави.

Володимир Чернявський відмітив, що реалізація проекту за рахунок кредитів ЄБРР та гранту дозволить покращити якість, надійність теплопостачання та підвищити ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів за рахунок виведення з експлуатації морально та технічно застарілого обладнання, встановлення сучасного обладнання з прогресивними характеристиками. Впровадження проекту дасть змогу щорічно економити близько 11000 тис. куб. м. природного газу, скоротити витрати на електроенергію, воду, а автоматизація процесу виробництва теплової енергії зменшити витрати на оплату праці.

На думку Володимира Чернявського очікуваний розвиток тарифу на теплову енергію в ситуаціях з проектом та без проекту не має суттєвої різниці, але разом з цим підприємство розуміє, що без кредиту все одно з кожним роком вимушене витрачати значні кошти для підтримки працездатності виробничих потужностей вищевказаних котелень, строк експлуатації яких понад 40 років. Він зазначив, що у випадку відмови від залучення кредитних коштів підприємство «Полтаватеплоенерго» з метою забезпечення функціонування централізованого теплопостачання від зношених котелень буде щорічно залучати все більш значні кошти, але в будь-якому випадку не зможе гарантовано забезпечити належну експлуатацію всього комплексу обладнання, в результаті чого життєдіяльність окремих мікрорайонів міста Полтави в період низьких температур зовнішнього повітря може опинитись на межі техногенної та екологічної катастроф.

Представники банку в свою чергу відмітили, що консультантами від ЄБРР були визначені та проаналізовані потенційні проекти, прийнятні як пріоритетні інвестиційні проекти. Інвестиції та вигоди від них були проаналізовані з метою визначення найбільш привабливого проекту з метою оптимізації фінансових показників. Вони також відзначили, що подібні проекти з ЄБРР вже успішно реалізовуються в інших областях.

Враховуючи вищевикладене, Володимир Чернявський звернувся до депутатів з проханням підтримати впровадження на підприємстві проекту «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава» за рахунок залучених кредитних та грантових коштів на відповідних умовах.

Після детального обговорення з метою поліпшення надання послуг з теплопостачання мешканцям міста депутати вирішили підтримати даний проект, але за умови його погодження з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Також члени комісій підтримали пропозицію Петра Ворони організувати робочу поїздку представників ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», облдержадміністрації, громадськості та депутатів обласної ради у сусідні області з метою вивчення досвіду втілення подібних проектів.

Відповідно до порядку денного депутати також опрацювали питання про результати засідання конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.