До Дня пам'яті Героїв Крут

e-mail Друк PDF

29 січня у Полтаві, біля пам’ятника Загиблим українським козакам, відбувся мітинг та покладання квітів з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, представники духовенства, трудових колективів, громадськості, творчої інтелігенції, молодь.

Учасники мітингу говорили про патріотизм і мужність київських студентів та гімназистів, які у січні 1918 року під станцією Крути на Чернігівщині призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України. Подвиг Героїв Крут дав можливість евакуювати уряд УНР і продовжити переговори, які завершилися підписання Брестського миру, згідно з яким більшовики були вимушені залишити територію України.

Володимир Микійчук, зокрема, зазначив, що сьогодні, як і 97 років тому, Україна знову потерпає від військової агресії Росії. Він підкреслив, що так звані геополітичні інтереси Росії надто дорого коштують українському народу – тисяч загиблих громадян України, серед яких не тільки військові, а й мирні жителі, жінки та діти; сотень поранених, зруйнованої інфраструктури, зупинених підприємств. За його словами, нічим не можна виправдати цинізм злочинної політики Російської Федерації по відношенню до України, яка засуджена світовою спільнотою. Разом із тим, Володимир Микійчук наголосив, що десятки тисяч захисників нашої держави, серед яких понад 4 тисячі полтавців, з честю виконують свій громадянський та військовий обов’язок у зоні антитерористичної операції на Сході України, захищають рідну землю від російських військ та терористичних збройних формувань.

- Ми пишаємося нашими захисниками, їхньою мужністю, патріотизмом та героїзмом, витоки яких – у національному менталітеті нашого народу. – сказав Володимир Микійчук.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники мітингу вшанували пам’ять студентів та гімназистів – Героїв Крут, а також наших сучасників, які свідомо поклали власне життя на олтар боротьби за свободу і незалежність України.