Фотовиставки «День-2014»

e-mail Друк PDF

 

 

Радо запрошуємо на урочисте відкриття Фотовиставки «День-2014» та зустріч з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною у рамках заходів «Дні «Дня» в Полтаві».

Захід відбудеться 6 лютого у приміщенні Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка за адресою: вул. Фрунзе, 5

12-00 – відкриття Фотовиставки «День-2014»;
13-00 – зустріч головного редактора «Дня» Лариси Івшиної з культурною та освітянською громадськістю Полтавщини.
Дискусія на тему: «Як нам перемогти».
У рамках зустрічі відбудеться презентація книжкових новинок «Україна Incognita ТОП-25» та Фотоальбому «Люди Майдану», які стали продовженням серії «Бібліотека газети «День».

Фотовиставка «День»-2014 та головний редактор газети Лариса Івшина – бажані гості на Полтавщині. «Дні «Дня» в Полтаві» відбудуться на запрошення Полтавської обласної ради та її голови Петра Ворони. Партнерами заходів стали також Полтавський національний університет ім. В. Короленка, зокрема його ректор, професор Микола Степаненко, та департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Експозиція вміщує орієнтовно 200 світлин з-поміж переможців XVI Міжнародного Фотоконкурсу газети «День». Вони обрані з понад 2 тис. фоторобіт, надісланих з усіх куточків України як фотографами-професіоналами, так і фотолюбителями в номінаціях «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Світ очима дітей» та в окремій номінації від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом».
Як завжди, виставки «Дня» - це фотолітопис того, як і чим жила Україна минулий рік. А він став для всіх нас «концентратом викликів та випробувань»...
Тому символом цьогорічної Фотовиставки обрано ТЕРЕН, з його сизо-синіми ягодами на колючих гілках... Це – і «тернистий шлях», яким сьогодні всі ми йдемо, прориваємося з кров'ю, що змогли зафіксувати на своїх світлинах учасники конкурсу. Це також і захист, адже у багатьох країнах цю рослину наділяють саме таким смислом: «колюча огорожа» захищає від непроханих гостей і... від злих сил. В українській міфології є повір'я: якщо вколоти терновою колючкою когось із нечисті, то зло втрачає свою силу... Загалом, терен – це вміння захищати себе і своїх близьких. Про це вам скаже будь-який орнітолог: птахи люблять вити гнізда у його колючих гілках, бо там вони – у безпеці. Туди не дістанеться жодний хижак... Хіба це не про нас? Не про захист рідної землі на сході країни?.. Деякою мірою наш Фотоконкурс – це теж захист. Від викривленої картини світу.
Звичайно, значна частина світлин присвячена саме цим подіям – Революції Гідності на Майдані та війні на Сході країни. У фокусі – люди, які творять історію сьогодні. Втім, попри складні події, ми вирішили не відмовлятися від фото, що надихають та несуть оптимізм. Без такого «щеплення оптимізмом» у нинішній ситуації ніяк не обійтися.
Фотоконкурс «Дня», який проводиться щорічно з 1999-го року ? це найбільш масштабний соціальний проект газети, що поряд з іншими культурно-просвітницькими ініціативами видання (Бібліотекою «Україна Incognita», Літньою школою журналістики «Дня», премією ім. Джеймса Мейса «За громадянську позицію» та ін.) став вже її візитівкою.
Традиційно усі відвідувачі виставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки за результатами цього голосування буде оголошено володаря титулу глядацьких симпатій від Полтави.
Виставка триватиме з 7 лютого до 02 березня 2015 р.
Вхід вільний, окрім понеділка та вівторка