Голова обласної ради зустрівся з сільськими та селищними головами

e-mail Друк PDF

3 лютого голова обласної ради Петро Ворона зустрівся з групою сільських та селищних голів, які проходять навчання в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Доктор наук з державного управління Петро Ворона прочитав очільникам сільських та селищних громад лекцію з елементами дискусії «Конституційний процес: децентралізація влади та посилення місцевого самоврядування». Йшлося про запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення громад максимально широким колом повноважень; забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними ресурсами, у тому числі й фінансовими; ліквідацію державних адміністрацій та створення натомість державних представництв з контрольно-наглядовими, а не виконавчими функціями.

Це посилить місцеве самоврядування, забезпечить самодостатність громад, підвищить активність органів місцевого самоврядування тагромадурозв’язанні актуальних питань розвитку територій.

Оскільки децентралізація влади прямо пов’язана з необхідністю здійснення адміністративно-територіальної реформи, Петро Ворона зупинився на завданнях та умовах її проведення, наголосив на важливості роз'яснювальної роботи з населенням, формування громадської думки щодо необхідності змін, окреслив перспективи.

Потому голова обласної ради відповів на запитання, що стосувалися як питань проведення реформ, так і проблемних питань сьогодення: фінансування закладів соціальної сфери на селі, утримання доріг місцевого значення, земельних відносин, боротьби з корупцією.