Петро Ворона виступив із різкою критикою на адресу Головного управління Держземагентства в області

e-mail Друк PDF

5 лютого голова обласної ради Петро Ворона провів прес-брифінг в обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини».

Петро Ворона поінформував журналістів центральних і обласних засобів масової інформації про ситуацію з укладанням (продовженням) договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Було наголошено, що останнім часом в обласну раду надходить чимало скарг на роботу Головного управління Держземагентства у Полтавській області. Голови райдержадміністрацій, сільські голови, керівники агропідприємств та фермерських господарств інформують про випадки безпідставного зволікання та відмови Головним управління Держземагентства у Полтавській області щодо укладання (поновлення) договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населених пунктів.

Петро Ворона навів ряд прикладів. Зокрема, керівнику фермерського господарства Івану Шингарію з Оржицького району, без пояснення причин, не підписано договір оренди земельної ділянки загальною площею 117 га, в адміністративних межах Лукімської сільської ради. Фактично було проігноровано наявність затвердженої документації із землеустрою та рішення Головного управління Держземагенства в області про надання цієї земельної ділянки громадянину Шингарію в довгострокову оренду на 21 рік, укладення відповідного договору.

Аналогічна ситуація склалася з поновленням договору оренди земельної ділянки в 35 га на території Кротівщинської сільської ради Великобагачанського району ТОВ «Великобагачанський комбікормовий завод». Пройшов місячний термін після закінчення строку договору оренди, але керівництво заводу так і не отримало відповіді ані про поновлення договору, ані про відмову у поновленні.

Сільське фермерське господарство «Хан», що у Великобагачанському районі, у 2008 році уклало договір на оренду земельної ділянки ізземель державної власності площею 66 га. на території Устивицької сільської ради. Термін дії договору закінчився 22 травня 2013 року. Голова господарства, депутат обласної ради Хан Григорій Сергійович особисто звернувся до Головного управління Держземагентства в області і передав у присутності свідків пакет документів на продовження договору оренди начальнику Головного управління.

У подальшому Хан Г.С. неодноразово звертався з приводу вирішення даного питання, аж поки у листопаді 2014 року не отримав відповідь, що його документи в Головному управлінні відсутні. Після повторного подання документів Хан Г.С. отримав наказ Головного управління Держземагентства в області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для поновлення договору оренди. 19 грудня 2014 року проекти землеустрою були надані. Але 14 січня 2015 року керівник фермерського господарства отримав відповідь з Головного управління Держземагентства в області, що терміни продовження оренди пропущені і право на використання орендованої ділянки Ханом Г.С. втрачене.

Голова обласної ради підкреслив, що підприємства та фермерські господарства тривали час орендують землі сільськогосподарського призначення державної форми власності, забезпечують зайнятість населення, сплачують податки та надають фінансову підтримку територіальним громадам. До уваги не береться те, що орендарі є місцевими жителями, дбали про землю, обробляли її із внесенням мінеральних добрив.

На сьогодні орендарі змушені користуватися земельними ділянками без правоустановчих документів, порушувати закон.

Цікавим, за словами Петра Ворони, є те, що одні й ті ж громадяни отримують земельні ділянки в різних районах області.

Дивує голову обласної ради й те, що кожні три місяціі змінюється керівництво Головного управління держземагентства в області. Тобто немає певної стабільності, насамперед, не призначаються ті люди, які родом з Полтавщини, знають полтавський край, користуються авторитетом у громадах.

Як зазначив Петро Ворона, дана проблема обговорювалася депутатами на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин 23 січня нинішнього року. Головному управлінню Держземагентства в області рекомендовано до врегулювання питання на законодавчому рівні не надавати у користування земельні ділянки за межами населених пунктів без погодження з органами місцевого самоврядування.

Думка органів місцевого самоврядування повинно обов’язково враховуватися при прийнятті остаточного рішення Головним управлінням Держземагентства в області про надання земельних ділянок в оренду, переконаний Петро Ворона.

Голова обласної ради наголосив, що подібне ставлення керівників Головного управління Держземагентства в області до виконання своїх посадових обов’язків є неприпустимим, компроментує владу в очах сільських товаровиробників Полтавщини, зумовлює порушення прав громадян, ставить під загрозу стабільність сільськогосподарського виробництва та створює соціальну напругу в області.

У ході прес-брифінгу Петро Ворона також розповів журналістам, що за його дорученням підготовлено та направлено лист голові облдержадміністрації з пропозицією оптимізувати заробітну плату працівників підприємств, установ і організацій комунальної форми власності - максимальний місячний розмір заробітної плати має визначатися 7-ма розмірами мінімальної заробітної плати. Це, на переконання, Петра Ворони, відповідає принципу соціальної справедливості.

Голова обласної ради нагадав, що працює тимчасова контрольна комісія Полтавської обласної ради з питань перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал». Варто перевірити й інші підприємства, зокрема «Полтавафарм», зазначив Петро Ворона.

Окремою темою розмови голови обласної ради із представниками ЗМІ стала боротьба з корупцією. Петро Ворона вважає за необхідне перевірити роботу всіх благодійних організацій і фондів, які працюють при закладах охорони здоров’я та освіти. При цьому він підкреслив, що не проти їхньої діяльності, але вона має бути прозорою, відкритою і відбуватися виключно у законодавчому полі. Це відповідає інтересам громадян, які користуються медичними та освітянськими послугами. Наразі голова обласної ради підкреслив доцільність впровадження практики регулярних публічних звітів керівників благодійних організацій фондів перед громадськістю.

Голова обласної ради відзначив тісну співпрацю депутатів із громадськими організаціями, яка, за його словами, дає позитивні результати.

Потому Петро Ворона відповів на запитання журналістів, які стосувалися надання земельних ділянок учасникам АТО, реакції правоохоронних органів на звернення громадян та органів місцевого самоврядування, співпраці Головного управління Держземагентства в області з органами місцевого самоврядування, діяльності робочої групи щодо протидії корупції в області та інші.