Виклик сьогодення АПК – об’єднання потенціалу всіх гілок влади

e-mail Друк PDF

10 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке за участі голови облдержадміністрації Валерія Головка, першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка, заступника голови обласної ради Володимира Микійчука, заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого, керівників причетних структур та представників громадськості провів заступник голови постійної комісії Валерій Капленко.

У контексті практичної організації виконання рекомендацій постійної комісії від 23 січня 2015 року стосовно ситуації, яка склалася в сільськогосподарських підприємствах області у зв’язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України, погоджено підготовлені на методологічному етапі ґрунтовні Пропозиції облдержадміністрації та обласної ради щодо вирішення проблемних питань агропромислового комплексу. У документі, репрезентованому директором Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергієм Фроловим, систематизовано у розрізі проблем шляхи та рівні їх розв’язання, очікувані наслідки тощо.

У зацікавленій дискусії взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, депутати обласної ради Юрій Колєснік, Микола Андрієнко, Михайло Харченко, Василь Стасовський, Віктор Кордубан, Олександр Коросташов, Олександр Коваленко, Михайло Стеценко, Віктор Скочко, представники громадськості Олексій Шаманенко, Роман Стегній, Олег Подгорний, Олександр Лещенко.

Домінувала думка про нагальність запровадження Єдиного податку на землю та, як його складової, Єдиного екологічного податку.

Спрямували у прагматичне русло емоційну розмову про наболіле Валерій Головко та Володимир Марченко, запропонувавши провести найближчим часом спеціальне тематичне засідання постійної комісії або «круглого столу» у форматі: обласна рада та облдержадміністрація – Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин ( Голова Комітету – народний депутат України від Полтавщини Тарас Кутовий) – Уряд (представник керівництва Мінагрополітики), де і напрацювати алгоритм профільних антикризових дій по всій владній вертикалі.

Члени комісії, також, проаналізували та взяли до відома хід виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року», обласної Програми розвитку галузі тваринництва на період 2011-2015 років, стан індивідуального будівництва житла на селі за підсумками 2014 року відповідно до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки.

Також, керівникам дотичних установ і відомств, місцевих органів влади рекомендовано додатково вивчити конфліктну ситуацію, порушену у зверненні членів територіальної громади с.Устивиця Великобагачанського району.

Постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула ще ряд підвідомчих питань.