Полтавці ознайомилися з досвідом «Черкаситеплокомуненерго» по модернізації системи теплопостачання

e-mail Друк PDF

10 лютого полтавська делегація у складі голови обласної ради Петра Ворони, голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Валерія Пархоменка, голови постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства Степана Бульби, депутатів обласної ради: Тамари Дорохіної та Володимира Чернявського; директора Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександра Тонкова, громадських активістів: Юрія Челембія, Олега Тертишника, Лідії Шаргородської - здійснили робочу поїздку у місто Черкаси.

Метою поїздки стало ознайомлення з досвідом роботи комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» щодо модернізації системи теплопостачання із залученням кредиту Європейського Банку реконструкції та розвитку.

Досвід черкащан є важливим для полтавських теплоенергетиків, які розробили проект «Модернізація системи теплопостачання в м. Полтава». Його реалізація дозволить суттєво скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів за рахунок заміни морально та технічно застарілого обладнання, застосувати новітні системи автоматичного управління виробництвом, транспортуванням і розподіленням теплової енергії, покращити якість та надійність теплового забезпечення споживачів.

Для впровадження проекту потрібно близько 24 млн. євро. Ці кошти може надати Європейський Банк реконструкції та розвитку. За інформацією генерального директора Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», депутата обласної ради Володимира Чернявського, на сьогодні підписано Угоду про підготовку кредитного фінансування між ЄБРР, ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», Полтавською облдержадміністрацією та Полтавською міською радою, погоджено Перелік основних умов кредитування. Окрім цього, на впровадження індивідуальних теплових пунктів Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля для «Полтаватеплоенерго» передбачено виділення гранту у 5 млн. євро.

Прибувши до Черкас, полтавська делегація зустрілася з головним інженером КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Володимиром Зачосовим та керівником інженерної групи Олександром Лисенком, які розповіли, що кредитна угода з Європейським Банком реконструкції та розвитку на 11,2 млн. євро, підписана у 2008 році, дала можливість підприємству втілити пілотний проект «Ефективне використання енергоресурсів міста Черкаси».

Полтавцям показали об’єкти теплоенергетики, в які були залучені інвестиційні кошти: котельну установку на біопаливі, модернізовану котельню з програмним забезпеченням та когенераційну установку, індивідуальний теплопункт.

Котел на біопаливі (качани кукурудзи) потужністю 2,5 МВт. з коефіцієнтом корисної дії 85% дає можливість забезпечити теплом обласну клінічну лікарню та онкологічний диспансер. За розрахунками фахівців, устаткування у 8,4 млн. грн., окупиться вже за 2,5 роки - економічна ефективність складає 4 млн. грн. на рік.

Високотехнологічне обладнання котельні на вулиці Сумгаїтській має коефіцієнт корисної дії 96%. Виробництво тепла становить 74041 МВт/год. При цьому підприємство економить у рік: газу - 760,2 тис. н. м. куб.; електроенергії - 527 тис. КВт. Обладнання, яке обійшлося у понад млн. євро, повинно окупитися за 4,5 роки - економічна ефективність дорівнює 3 млн. грн. на рік.

Індивідуальний тепловий пункт, розміщений у підвалі звичайної п’ятиповерхівки, дозволяє мешканцям сплачувати за фактично спожите тепло, а не за квадратні метри площі, заощаджувати чималі кошти. До речі, такі теплопункти встановлені у 103 будинках.

У Черкаській міській раді, до комунальної власності якої належить "Черкаситеплокомуненерго", полтавці зустрілися з заступником міського голови Станіславом Овчаренком та директором департаменту житлово-комунального господарства міськвиконкому Андрієм Наумчуком.

У ході зустрічі були обговорені питання реалізації програм із енергозбереження, децентралізації об’єктів теплопостачання, взаємовідносин із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, співпраці з Європейським Банком реконструкції та розвитку, ризиків при отриманні кредиту та шляхів його повернення, проведення громадських слухань щодо вирішення проблем житлово-комунального господарства тощо.

Підбиваючи підсумки візиту, голова обласної ради Петро Ворона зазначив, що з досвіду черкаських колег полтавці дізналася багато цікавого і корисного, подякував господарям за високий рівень організації прийому делегації.