Петро ВОРОНА: майбутнє інформаційної безпеки за Інтернет - виданнями

e-mail Друк PDF

19 лютого саме на цьому голова обласної ради Петро Ворона акцентував увагу учасників засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко. У зібранні взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники дотичних до обговорюваної проблематики департаментів облдержадміністрації, установ, представники громадськості та ЗМІ.

Названа теза була висловлена у ході обговорення діяльності ОКІА “Новини Полтавщини” з реалізації статутних цілей і завдань. Поряд із цим, підкреслювалося, що у реаліях фактичної інформаційної експансії з боку агресора, найбільш мобільним засобом протидії їй, ведення патріотичної контрпропаганди з поміж усього арсеналу друкованих та електронних ЗМІ залишається потенціал Інтернет-видань.

У цілому ж, із врахуванням думок, критичних зауважень та пропозицій, висловлених депутатами обласної ради Валентиною Петровою, Миколою Перепелицею, Михайлом Стеценком, Ігорем Супруненком, представниками громадськості Олексієм Шаманенком, Олегом Подгорним та Романом Стегнієм, констатовано наявність позитивних змін і тенденцій у діяльності Агентства, що мають місце останнім часом. Принагідно, його колективу рекомендовано зосередитися на започаткуванні творчої співпраці з полтавськими земляцтвами у різних містах України та країнах ближнього і дальнього зарубіжжя; запровадженні з метою ширшої популяризації сайту серед іноземних реципієнтів дублювання головних новин іноземною мовою, зокрема - англійською; зміні концепції діяльності з інформаційної – на інформаційно-аналітичну, що дасть можливість не тільки розкривати перед аудиторією суспільно важливі проблеми в житті області та країни, а й оприлюднювати аналітичні статті, що відображатимуть актуальну проблематику крізь призму сприйняття профільних фахівців – політичних діячів, політологів, економістів, науковців, експертів від громадських та релігійних організацій тощо.

Члени комісії, також, підтримали подання облдержадміністрації щодо призначення директором ОКІА “Новини Полтавщини” Юрія Ніколаєва, який нині є виконувачем обов’язків директора, та укласти з ним трудовий контракт терміном на три роки.

Знайшла серед присутніх одностайне схвалення і пропозиція голови обласної ради Петра Ворони запровадити прозору процедуру конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників комунальних підприємств, відносно чого буде віддано відповідне доручення.

На засіданні, керуючись статтею 5 Конституції України, зокрема її положеннями про те, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, а, також, що народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування; враховуючи практику взаємодії обласної ради з Інститутами громадянського суспільства та з метою її подальшого удосконалення, концептуально підтримано пропозицію громадськості стосовно внесення змін до Регламенту обласної ради, за якими представники громадських об'єднань отримували би можливість виголошувати звернення, заяви тощо із суспільно значущої проблематики на початку пленарних засідань. Юристи виконавчого апарату тепер мають підготувати відповідний проект рішення сесії обласної ради.

Наголошувалося, що такий рух назустріч повинен бути обопільним та може бути продуктивним лише за умови дотримання з боку громадськості етики поведінки під час виступів, актуальності і достовірності їхнього змісту.

У контексті розгляду Звернення Громадської організації «Громадський Майдан Полтавщини» стосовно систематичних пропусків окремими депутатами сесій обласної ради – його підтримано по суті й висловлено солідарну позицію, коли такі факти трапляються без поважних причин, з активістами.

Разом із тим, поінформовано, що постійною комісією обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери за власною ініціативою і раніше опрацьовувалася розгорнута профільна аналітика про інтенсивність участі депутатів обласної ради у роботі постійних комісій, до складу яких вони обрані, та пленарних засіданнях сесій обласної ради шостого скликання, що відповідним чином стимулювало депутатів обласної ради.

За порушеним клопотанням ГО «Громадський Майдан Полтавщини» відділу юридичного забезпечення виконавчого апарату рекомендовано запропонувати керівництву обласної ради вичерпний перелік засобів впливу стосовно депутатів обласної ради, відвідуваність якими засідань постійних комісій та пленарних засідань сесій обласної ради не відповідає вимогам Закону.

Члени постійної комісії розглянули ще ряд підвідомчих питань, обмінялися думками з представниками громадськості з актуальної проблематики сьогодення.