Герої не вмирають!

e-mail Друк PDF

20 лютого у Полтаві відбулися Хода та мітинг, присвячені річниці Революції Гідності та вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні.

У заходах взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати, представники трудових колективів, громадськості, молодь.

Учасники Ходи пройшли центральною вулицею міста від Свято-Успенського кафедрального Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату до адмінбудинку облдержадміністрації та обласної ради, тримаючи у руках портрети Героїв Небесної Сотні та земляків, полеглих за суверенітет і державну цілісність України у зоні антитерористичної операції на Донбасі.

За традицією, запалили свічки та лампадки. Прозвучали Гімн України та пісня «Пливе кача по Тисині».

На мітингу до присутніх звернулися активні учасники Майдану та Революції Гідності, серед них голова облдержадміністрації Валерій Головко та голова обласної ради Петро Ворона.

- Кожен з нас згадує себе у ті дні, де він був. Так сталося, що минулоріч 19 лютого, мій робочий день проходив у Верховній Раді. Саме в цей день розпочалися масові протистояння. Страшно, і дійсно було страшно, я ніколи в житті не бачив стільки крові. Сьогодні ми воюємо на два фронти: зовнішній ворог – Росія, внутрішній – корупція. Кожного дня, йдучи на роботу, я собі задаю питання, що я зробив для того, щоб наша країна стала потужнішою й таке питання повинен задати кожен. І я хочу, щоб всі зрозуміли – ми єдині, тільки разом ми переможемо, – сказав Валерій Головко.

Петро Ворона зазначив, що важко говорити, дивлячись на портрети загиблих героїв.

- Рік тому ми стояли на майдані. І на Полтавщину дивилися, як на центр України. Думали, чи прийде сюди революція, і вона прийшла. Прийшла завдяки вам, вашій безстрашності та козацькій крові, яка не згасла в вас. І ми це зробили. І сьогодні незалежно від віросповідань, від етнічного походження та політичних переконань весь український народ об’єднався в одному — зберегти цю країну, – наголосив голова обласної ради.

Петро Ворона засудив військову агресію проти України Російської Федерації, яка порушуючи міжнародні норми права і загальнолюдської моралі, прагне будь-якою ціною відстояти свої геополітичні інтереси.

- Сьогодні кожен і з нас, хто із зброєю, хто з плугом, хто у волонтерському автомобілі – бореться за свободу і незалежність рідної України, - сказав Петро Ворона. – Упевнений, що ми неодмінно переможемо!

До меморіалу Небесної Сотні учасники заходу поклали живі квіти, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.