Відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

e-mail Друк PDF

24 лютого відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою з метою підвищення активності територіальних громад та органів місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій.

Вів засідання голова обласної ради, голова ради конкурсу Петро Ворона.

У ході засідання, на якому, окрім членів ради конкурсу, був присутній народний депутат України Костянтин Іщейкін, відбулося обговорення питання щодо внесення змін до Положення та Методичних рекомендацій для учасників обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області.

На початку засідання Петро Ворона зазначив, що обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області проводиться в рамках виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки. На підставі рішення ради конкурсу від 19 листопада 2014 року та пропозицій від керівників територіальних громад області, виконавчим апаратом обласної ради розроблений проект рішення обласної ради «Про затвердження нової редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області». Після його затвердження на черговій сесії обласної ради, розпорядженням голови обласної ради буде оголошено конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області на 2015 рік.

Голова обласної ради також поінформував членів ради конкурсу, що подібні конкурси проводяться в інших областях, зокрема, в Харківській, Рівненській, Івано-Франківській, Львівській, Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Одеській та ін.

Потому члени ради конкурсу опрацювали та підтримали з певними змінами проект рішення обласної ради «Про затвердження нової редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області».

У ході засідання члени ради конкурсу також опрацювали питання про напрями конкурсу та обсяги співфінансування проектів-переможців конкурсу 2015 року з обласного бюджету по категоріям учасників.

Відповідно до завдань Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, затвердженої XXVI сесію обласної ради шостого скликання 16 січня 2015 року, визначені наступні напрями, за якими розроблятимуться проекти у 2015 році: впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери;поліпшення соціальної інфраструктури населених пунктів; збереження історико-культурної спадщини; патріотичне виховання суспільства та підтримка заходів з територіальної цілісності області.

Враховуючи інфляційні процеси, члени ради конкурсу вирішили збільшити обсяги співфінасування проектів-переможців конкурсу 2015 року з обласного бюджету по категоріям учасників. Видатки обласного бюджету складатимуть 50% від вартості проекту, але: для першої категорії – не більше 50 тис. грн.; для другої категорії – не більше 75 тис. грн.; для третьої категорії – не більше 100 тис. грн.

Після закінчення засідання депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації обговорили питання бюджетних відносин з народним депутатом України, головою підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтином Іщейкіним.