Місцеві бюджети: реалії та перспективи

e-mail Друк PDF

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Місцеві бюджети: реалії та перспективи», який відбувся 17 березня у місті Ірпінь.

Його учасники - керівники Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Міністерства фінансів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представники  Всеукраїнської асоціації районних і обласних рад, Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації сільських і селищних голів, громадських організацій - обговорили актуальні питання взаємовідносин державного і місцевого бюджетів у контексті Основних напрямків бюджетної політики на 2012 рік.

Виступаючи на засіданні, голова обласної ради Іван Момот назвав ряд проблем виконання місцевих бюджетів. Зокрема, він звернув увагу на завищення розрахункового показника по обласному бюджету на 2011 рік  - у розрахунку по платі за користування надрами загальнодержавного значення не враховано нововведений понижуючий коефіцієнт. У 2012 році з першого кошика доходів обласного бюджету планується вилучити 50 відсотків плати за надра загальнодержавного значення, що негативно позначиться на наповнюваності бюджету. Має місце недостатня забезпеченість видатків на заробітну плату працівників бюджетних установ - насамперед, освіти та охорони здоров’я, оплату комунальних послуг і енергоносіїв.

 

 

Серед пропозицій, висловлених головою Полтавської обласної ради – включення частини рентних платежів до бюджету розвитку регіонів, на території яких знаходяться виробничі потужності, а також частини акцизного збору до бюджету розвитку місцевих бюджетів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів; списання заборгованості за безвідсотковими позичками, отриманими місцевими бюджетами в минулих роках; надання місцевим бюджетам додаткові дотації для забезпечення у повному обсязі їхньої потреби у коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Розподіл субвенцій на соціально-економічний розвиток регіонів між областями, вважає Іван Момот, має регулюватися безпосередньо Законом України «Про державний бюджет України».

Потребує вдосконалення встановлений Бюджетним кодексом України стимул для місцевих органів влади до збільшення доходної частини бюджету. Він повинен визначатися приростом доходів до Державного бюджету у порівнянні з попереднім роком.

На думку голови обласної ради, також необхідно прийняти рішення про передачу до комунальної власності професійно технічних училищ.

Реалізація цих пропозицій, вважає Іван Момот, сприятиме удосконаленню міжбюджетних відносин та встановленню додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів.