У полі зору депутатів – проблеми житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

2 березня депутати, члени постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, розглянули ряд профільних питань.

У зібраннії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова постійної комісії Степан Бульба, депутати Віктор Животенко, Олег Романчук, Володимир Чернявський, Олександр Іваніна, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних комунальних підприємств, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного, було розглянуто інформацію про діяльність обласного госпрозрахункового комунального підприємства «Облбудкомплект». Як з’ясували депутати, з ряду об'єктивних причин це підприємство вже давно не виконує свої функціональні завдання, а існує за рахунок коштів, отриманих від здачі в оренду майна. При цьому «Облбудкомплект» має податковий борг у понад 39 тис. грн.

Відтак, депутати звернули увагу управління капітального будівництва облдержадміністрації, яке здійснює оперативне управління «Облбудкомплектом», на доцільність внесення відповідних пропозицій обласній раді щодо подальшої долі підприємства.

У порядку контролю депутати розглянули виконання обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки, обласної програми «Питна вода Полтавщини», Регіональної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад міст, селищ та сіл Полтавської області на 2012-2015 роки та стан виконання в області вимог Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Доповідав директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков.

Завдання Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки в частині будівництва сміттєпереробних заводів та полігонів ТПВ практично не виконані у зв’язку з недостатнім фінансуванням та відсутністю інвесторів. Особливу стурбованість у депутатів викликає ситуація з ТПВ у Полтаві, де й досі не запроваджено систему роздільного збирання твердих побутових відходів. На сьогодні відповідний досвід вже мають Миргород та Кременчук. У цих містах створенні комунальні підприємства, діяльність яких забезпечує цивілізоване поводження із сміттям, зменшення навантаження на полігони твердих побутових відходів, значні фінансові надходження до міських бюджетів.

У виступах депутатів та громадських активістів наголошувалося, що на Макухівському полігоні під Полтавою роками працюють тіньові схеми, коли люди без певного місця проживання складують скло, папір, пластик, метал, який потім забирають вантажівки та вивозять у невідомому напрямку.

Як зауважив голова обласної ради Петро Ворона, обласна рада неодноразово звертала увагу контролюючих органів на протизаконну бізнесова діяльність певних осіб, утім питання залишається відкритим.

Наразі, ухвалено в черговий раз звернутися до УМВС в області, Головного управління Державної фіскальної служби в області з вимогою провести відповідні перевірки та вжити дієвих заходів.

Не краще ситуація і з виконанням Регіональної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад міст, селищ та сілПолтавської області на 2012-2015 роки. На сьогодні в області налічується 141 гуртожиток, що підпадають під дію Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», з яких: комунальної власності – 91, державної власності – 32, приватної – 18. Із запланованих до передачі у комунальну власність у минулому році 14 гуртожитків фактично передано лише 2. Причина - у відсутності бажання місцевих рад приймати гуртожитки у комунальну власність громад, виділяти необхідні для цього фінансові ресурси. Відтак, громадяни полишені права створювати ОСББ, приватизувати квартири.

Депутати схвалили пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка - рекомендувати розглянути дане питання на колегії облдержадміністрації.

Щодо програми «Питна вода Полтавщини», то більшість її заходів виконані та перевиконані, зокрема у 2014 році на роботи по розвитку водопровідно-каналізаційного господарства спрямовано майже 50 млн. грн. що становить 138% від плану.

Цю інформацію депутати взяли до відома.

Також у ході зібрангня було підтримано надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл,селищ і міст Полтавської області мереж водопостачання та водовідведення.

У «різному» громадські активісти порушили питання процедури повірки лічильників води, зазначивши необхідність її спрощення, що відповідає інтересам споживачів.