Робоча поїздка до Лохвицького району

e-mail Друк PDF

3 березня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку до Лохвицького району.

Петро Ворона взяв участь у урочистій церемонії передачі відремонтованої лохвицькою громадою бойової розвідувально –дозороної машини (БРДМ) військовій частині А2424 Збройних Сил України.

Ремонтні роботи БРДМу розпочалися наприкінці листопада минулого року і тривали три місяці. Фінансово підтримали проект представники місцевого відділення “Ощадбанку”, а також низка місцевих підприємців та фермерів. Багато сил і часу в спільну справу вклали лохвичани:  Сергій Мельник, Євгеній Жванко, Олександр Головко, Анатолій Головко, Володимир Рязанов.

У своєму виступі Петро Ворона відмітив, що волонтери – це ті люди, які стали на допомогу війську першими, і їхня роль у протидії агресору є надзвичайно важливою та заслуговує на вдячність.

Голова обласної ради вручив почесні відзнаки обласної ради волонтерам ремонтної бригади, яка відновила БРДМ.

Потому відбулася зустріч Петра Ворони з керівниками територіальних громад району, на якій обговорено участь лохвичан в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, проектах ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", DESPRO та GIZ.

Начальник Лохвицького ресурсного центру Олександр Єсіков поінформував учасників зібрання про стан реалізації проектів-переможців обласного конкурсу 2013 року. Він зазначив, що на капітальний ремонт будинків культури, дитячих садочків, реконструкцію вуличного освітлення та водопостачання громад–переможців району спрямовано 1 млн. 400 тис. грн., у тому числі з обласного бюджету 375 тис. грн.

Олександр Єсіков також наголосив, що у 2015 році територіальні громади Лохвицького району планують взяти участь у обласному та міжнародних конкурсах та залучити на реалізацію проектів близько 2 млн. грн.

Перед учасниками зібрання виступив Петро Ворона. Він подякував учасникам конкурсів за активну громадянську позицію, небайдужість до вирішення проблемних питань розвитку територій та підкреслив, що на відміну від Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, який наразі припинив проведення Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування у зв’язку із відсутністю коштів, обласна рада для стимулювання громад і підтримки місцевого самоврядування у нинішньому році виділила з обласного бюджету 958 тис. грн.

Голова обласної ради наголосив, що це європейський підхід, коли громада та її керівник прагнуть щось змінити, шукають кошти, розробляють проекти, беруть участь у різних конкурсах, виборюють гранти.

Щодо перспектив, то Петро Ворона переконаний у тому, що і надалі обласна рада підтримуватиме місцеве самоврядування в рамках завдань Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області. Він поінформував керівників територіальних громад Лохвицького району про напрями та обсяги співфінасування проектів-переможців обласного конкурсу з обласного бюджету по категоріям учасників у 2015 році.

Після зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування голова обласної ради відвідав заклади, на базі яких були реалізовані  проекти-переможці обласного конкурсу: ДНЗ «Орлятко», ДНЗ «Теремок» Лохвицької міської ради, міський будинок культури Червонозаводської міської ради, дитячий садок Токарівської сільської ради.

Він також відвідав Токарівський психоневрологічний інтернат, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області та перебуває в оперативному управлінні Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Петро Ворона ознайомився з роботою закладу, спілкувався з працівниками, цікавився умовами проживання підопічних. Особливу увагу він звернув на забезпечення якісного харчування та медичного обслуговування у закладі.

У ході робочої поїздки Петро Ворона також ознайомився з роботою науково-виробничого підприємства “Нафтогазсервіс” та сільськогосподарського підприємства “Зелений гай” у Гадяцькому районі, які очолює депутат обласної ради Анатолій Попельнюх.

НВП “Нафтогазсервіс” є одним із найпотужніших підприємств області, яке спеціалізується на виконанні робіт із облаштування нафтових і газових родовищ, свердловин, на будівництві промислів тощо. За двадцять років НВП “Нафтогазсервіс” проклало більше 300 км магістральних газопроводів для Полтавського та Харківського ГПУ. Також прокладено понад 1000 кілометрів нафтогазопроводів-шлейфів, облаштовано і підключено 81 газову та 29 нафтових свердловин, змонтовано технологічну установку Яблунівського газопереробного заводу тощо. НВП “Нафтогазсервіс” здобуло добру славу надійного партнера високою якістю робіт, які виконує. Нині підприємство працює майже на максимальну потужність.

Голова обласної ради також відвідав ряд продуктових магазинів у Гадяцькому та Зіньківському районах та ознайомився з ціновою політикою закладів роздрібної торгівлі  на товари «Соціального кошика».

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжували депутат обласної ради, член ради конкурсу проектів розвитку територіальних громад області Іван Близнюк та в.о. голови Лохвицької районної ради Валентин Черевко.