Петро ВОРОНА: єдиний дозвільний критерій – чесне соціальне партнерство

e-mail Друк PDF

5 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке за участі голови обласної ради Петра Ворони провів її очільник Олександр Залужний.

У роботі зібрання також взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба, голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв'язку Віктор Шадчнєв, голова депутатської фракції “Батьківщина” в обласній раді Юрій Шляховий, керівники профільних установ та дотичних підприємств і організацій, представники громадськості.

Левова частка питань порядку денного за своєю суттю носили дозвільний характер стосовно використання надр області, відтак дискусія навколо них уже традиційно мала гостро соціальне спрямування.

Постійна комісія системно працює із кожним з пошукачів відповідних погоджень стосовно наданих ними обсягів або їхніх реальних намірів здійснити матеріальні внески у розвиток соціальної інфраструктури тих територіальних громад, де ведеться або вестиметься заявлена ними господарська діяльність. У більшості випадків така робота себе виправдовує і приносить вагомий зиск області. Водночас, попередня практика має і негативні аспекти. Зокрема, щодо недотримання взятих зобов’язань суб’єктами ПАТ «Укргазвидобування».

 

Тож із врахуванням аргументації заявників, зауважень і пропозицій, висловлених Петром Вороною, Володимиром Марченком, Олександром Залужним, Юрієм Шляховим, Степаном Бульбою, депутатами обласної ради Ростиславом Гринчаком, Левом Жиденком, Олександром Явдощуком, Віктором Дядечком, Миколою Безпалим та Ігорем Горжієм, представниками громадськості, рекомендовано до пред’явлення з боку газопромислового управління "Полтавагазвидобування" публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" переконливих, чесних і прозорих гарантій надання соціально-економічної підтримки краю, погодити поки що лише два, із заявлених ним, дозволи.

Лунала й критика на адресу Уряду стосовно інертності у справі наведення ладу у газовидобувній галузі, нейтралізації паразитуючого у ній посередництва, і взагалі – нагальності заміщення власним видобутком закупівлі газу у агресора.

У ході зібрання, також, проаналізовано перспективи розвитку розподільчих мереж області та процедуру виділення потужностей при будівництві нових та розширенні існуючих виробництв, стан контролю за дотриманням графіків аварійного відключення електроенергії на території області органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Розглянуто й ряд інших підвідомчих питань.